Reklama

Służby Mundurowe

Pracowite dni Nadodrzańskiego Oddziału Straży Graniczej

  • Fot. Nadodrzański OSG.
    Fot. Nadodrzański OSG.

W ostatni weekend funkcjonariusze Nadodrzańskiego OSG zatrzymali 13 osób nielegalnie przebywających na terenie Polski i RFN, lub posługujących się wadliwymi dokumentami. 17 grudnia br. funkcjonariuszom złożył wizytę komendant główny SG gen. bryg. Dominik Tracz.13 osób, obywateli Ukrainy i Mołdowy zatrzymali strażnicy z pilotażowej polsko - niemieckiej placówki w Ludwigsdorfie oraz placówki w Zgorzelcu. Większość z zatrzymanych posługiwało się paszportami z wyłudzonymi wizami Schengen.

Niedługo potem Nadodrzański OSG w Krośnie Odrzańskim odwiedził komendant główny SG. Gen. bryg. Dominik Tracz spotkał się z kadrą kierowniczą oddziału, podziękował za dotychczasową pracę i złożył świąteczne życzenia funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym. Podczas spotkania gen. bryg. SG Dominik Tracz mówił także o koncepcji zmian reorganizacyjnych w placówkach, komendach oddziałów i Komendzie Głównej Straży Granicznej w związku z koniecznością dostosowania ich funkcjonowania do istniejących potrzeb w zakresie zwalczania nielegalnej migracji, handlu ludźmi oraz przestępczości transgranicznej.

Komendant odwiedził również tego samego dnia Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Spotkał się z kadrą kierowniczą szkoły oraz słuchaczami szkolenia podstawowego. Zapoznał się również z działalnością dydaktyczną OSS SG oraz infrastrukturą kompleksu koszarowego, w którym mieści się szkoła. Nie zabrakło także świątecznych życzeń.

(MMT)
Reklama

Komentarze

    Reklama