Reklama

Służby Specjalne

Podejrzany o współpracę z Brunonem K. usłyszy zarzuty nielegalnego posiadania broni i materiałów wybuchowych

Fot. ABW
Fot. ABW

Funkcjonariusze ABW zatrzymali wczoraj w Warszawie  podejrzanego o współpracę z Brunonem K. Dziś zostaną mu postawione zarzuty nielegalnego posiadania broni i materiałów wybuchowych - informuje radio RMF FM.Mężczyznę zatrzymano wczoraj w warszawskiej dzielnicy Włochy. Podczas akcji prowadzonej przez ABW i policję została zamknięta ulica, a mieszkańcy przylegających budynków zostali ewakuowani. Wszystko przez materiały wybuchowe oraz broń odnalezioną w domu jednorodzinnym, do którego wkroczyli funkcjonariusze. Nieoficjalnie wiadomo, że wśród znalezionych materiałów wybuchowych był trotyl. Do znaleziska zostali wezwani policyjni saperzy.

Czytaj także: Brunon K. jest poczytalny

Podczas akcji zatrzymano mężczyznę, który miał współpracować z Brunonem K. RMF FM podaje,że mężczyzna zostanie przetransportowany do Krakowa,gdzie prokuratura postawi mu zarzuty nielegalnego posiadania broni i materiałów wybuchowych. Mężczyznę zatrzymano po przesłuchaniach kilkunastu świadków - informuje RMF

45-letni Brunon K. został zatrzymany 9 listopada ubiegłego roku. Postawiono mu wtedy zarzut przygotowywania zamachu bombowego w budynku Sejmu na konstytucyjne organy RP (m.in. na prezydenta, premiera i rząd) oraz nakłanianie innych osób do udziału w planowanym akcie terrorystycznym.

(MG)
Reklama

Komentarze

    Reklama