Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Płk. Pytel powołany na szefa SKW

  • fot. SKW
    fot. SKW

Płk. Piotr Pytel został powołany na stanowisko szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego przez premiera Donalda Tuska. Stało się to niemal w ostatniej chwili przed upływem ustawowego okresu 3 miesięcy, w jakim mógł zajmować to stanowisko jako „pełniący obowiązki” szefa wojskowej służby.

Na podstawie art. 18 ustawy o SKW i SWW Premier powierza obowiązki szefa służby na okres maksymalnie trzech miesięcy. W wypadku pułkownika miało to miejsce 9 października 2013 roku, dzień po odwołaniu ze stanowiska gen. Janusza Noska. Nominację nowemu szefowi SKW wręczył minister Tomasz Siemoniak. 

Przed zatwierdzeniem przez Premiera, kandydaturę płk. Piotra Pytla na stanowisko szefa SKW pozytywnie zaopiniował prezydent Bronisław Komorowski, Kolegium ds. służb specjalnych i sejmowa komisja ds. służb specjalnych. 

Piotr Pytel w latach 1999 - 2003 pracował w Generalnym Inspektoracie Celnym na stanowisku głównego specjalisty RIC Kraków. Od roku 2003 do 2008 pełnił służbę w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 16 lipca 2008 r. rozpoczął służbę w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. Pełnił kolejno funkcje: naczelnika Wydziału Współpracy Międzynarodowej w Gabinecie Szefa SKW, zastępcy dyrektora w Gabinecie Szefa SKW, a 1 stycznia 2011 r. został dyrektorem Zarządu Operacyjnego SKW. 

Reklama

Komentarze

    Reklama