Reklama

Służby Specjalne

Pięciu Rosjan zatrzymanych na południu Francji. "Przygotowywali zamach terrorystyczny"

  • Fot. defense.gouv.fr
    Fot. defense.gouv.fr

Jak informuje Le Figaro na południu Francji zatrzymano pięciu obywateli rosyjskich w związku z podejrzeniem przygotowywania przez nich zamachu terrorystycznego. 

Chodzi o piątkę Czeczenów schwytanych w Béziers niedaleko Montpellier na południu Francji. Posiadali oni przy sobie materiały wybuchowe, które mogły zostać użyte w ataku na lokalny stadion piłkarski drużyny Le Stade de Sauclières.

Kwestią otwartą pozostaje to czy zatrzymani obywatele rosyjscy pochodzący z Kaukazu są powiązani z tzw. Emiratem Kaukaskim, którego bojownicy uczestniczą po stronie Państwa Islamskiego w dżihadzie na terenie Syrii i Iraku, czy z rosyjskimi służbami specjalnymi. Również takiej możliwości nie można bowiem wykluczyć.

Jak informowało Defence24.pl zamach na Charlie Hebdo i inne akty terroru islamskiego na obszarze UE są bardzo korzystne dla Rosji ponieważ odciągają uwagę Zachodu od problemów ukraińskich i mogą spowodować, że Francja (a także inne kraje NATO) będą chciały wciągnąć Moskwę do koalicji przeciw dżihadystom. Obecnie relacje na linii Pakt Północnoatlantycki-Federacja Rosyjska pozostają zamrożone.

 

Reklama

Komentarze (1)

  1. Frederick von Schnauzenberger

    Widzę, że poniżej często pada informacja o porwaniu Gubariewa. No cóż, muszę Was zmartwić- radująca wasze serduszka informacja okazała się fałszywką. Operujecie zatem nieaktualnymi informacjami, ale tak to już jest jeżeli jedynymi źródłami wiedzy są SBU24... znaczy TVN24 i D..ce24 (co wy macie z tym "24"?). P.S. Używajcie sobie do woli, nazywajcie mnie kacapskim agentem - to miód na moje serce i prawdziwa nobilitacja :P

Reklama