Reklama

InfoSecurity24.pl | Bezpieczeństwo wewnętrzne i służby mundurowe

MSW podsumowało działania służb w sprawie fałszywych alarmów

  • photo
    photo

Jesteśmy przekonani, że ta sprawa znajdzie swój finał w sądzie i sąd dokona właściwego postępowania w wyniku, którego – wierzymy w to - dojdzie do wydania wyroku – powiedział wiceminister Marcin Jabłoński na posiedzeniu sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych w sprawie fałszywych alarmów bombowych.Minister Jabłoński przekazał posłom informacje na temat działań MSW i służb podległych w związku z fałszywymi alarmami bombowymi z 25 czerwca.

Czytaj także- Bartłomiej Sienkiewicz do autorów „bombowych maili”: Już po was idziemy

Wiceminister spraw wewnętrznych poinformował, że w akcji uczestniczyło 408 policjantów, 124 pojazdy oraz 22 psy policyjne. W zabezpieczaniu zdarzenia udział brało także 37 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Wsparcia udzieliła również Straż Graniczna oraz Biuro Ochrony Rządu. Służby podległe MSW były przygotowane na właściwą interwencję również w przypadku, gdyby alarmy bombowe okazały się prawdziwe.

Wstępna analiza procedur nie wskazuje na jakiekolwiek uchybienia w ich działaniu. – powiedział Minister Jabłoński. Jednocześnie dodał, że na posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego 8 lipca zapadła decyzja o przygotowaniu przez służby bardzo szczegółowych raportów o całym przebiegu tych zdarzeń, które będą później podstawą do szczegółowej analizy tak by móc zweryfikować istniejące procedury i być może dokonać ich aktualizacji lub weryfikacji.

Zobacz również: Zagrożenie terrorystyczne czy głupi żart? Były Szef ABW komentuje dla Defence24.pl

Minister Jabłoński dodał, że średnio do policji wpływa kilka tego typu zgłoszeń dziennie. W 2012 r. odnotowano 497 fałszywych alarmów bombowych, w 2011 r. - 508.
msw.gov.pl

Reklama

Komentarze

    Reklama