Reklama

Służby Mundurowe

Marek Łapiński nowym komendantem Straży Granicznej

  • Sposób działania zestawu przeciwlotniczego „Poprad” uzbrojonego w rakiety „Piorun 2”. Fot. Telsystem Mesko
    Sposób działania zestawu przeciwlotniczego „Poprad” uzbrojonego w rakiety „Piorun 2”. Fot. Telsystem Mesko

Premier Beata Szydło powołała na stanowisko Komendanta Głównego Straży Granicznej majora SG Marka Łapińskiego. Nominację wręczył Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Mjr SG Marek Łapiński zastąpił na stanowisku Komendanta Głównego SG gen. dyw. SG Dominika Tracza.

W Komendzie Głównej Straży Granicznej odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków oraz sztandaru. W uroczystości uczestniczył sekretarz stanu w MSWiA Jakub Skiba, Biskup Polowy WP Józef Guzdek, kadra kierownicza Straży Granicznej, przedstawiciele duchowieństwa i związków zawodowych.

Sekretarz stanu w MSWiA Jakub Skiba podziękował odchodzącemu Komendantowi Głównemu Straży Granicznej za dotychczasową służbę. Gen. dyw. SG Dominik Tracz dziękując za dotychczasową współpracę życzył wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom dalszych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Major SG Marek Łapiński urodził się 10 marca 1963 roku w Zamościu. Służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 1993 roku. Od 1998 roku pełnił funkcję zastępcy Generalnego Inspektora Celnego. W latach 2006-2007 był dyrektorem Departamentu Kontroli, Skarg i Wniosków w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Reklama

Komentarze

    Reklama