Reklama

Legislacja

Tymczasowy zakaz noszenia broni w trzech polskich miastach

Autor. Pixabay

11 listopada w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, resort spraw wewnętrznych i administracji zamierza wprowadzić zakaz „noszenia i przemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni”. Ma to być związane z „kilkusettysięczną liczbą uczestników różnego rodzaju wydarzeń związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości” oraz z „sytuacją międzynarodową”. 

Reklama

"Wprowadza się zakaz noszenia i przemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni na obszarze miasta stołecznego Warszawy oraz miasta Krakowa i miasta Wrocławia w dniu 11 listopada 2022 r." – czytamy w projekcie rozporządzenia szefa MSWiA, które w życie wejść ma w najbliższy piątek. 

Reklama

Jak czytamy w uzasadnieniu, wprowadzenie zakazu związane jest z "kilkusettysięczną liczbą uczestników różnego rodzaju wydarzeń związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, a także sytuacją międzynarodową" i właśnie ze względu na to "istnieje konieczność zapewnienia wzmocnionych rygorów bezpieczeństwa i porządku publicznego na obszarze miasta stołecznego Warszawy oraz miasta Krakowa i Wrocławia". Zakaz, zdaniem resortu spraw wewnętrznych i administracji, zmniejszy ryzyko „wystąpienia zagrożenia dla bezpieczeństwa lub porządku publicznego" ponieważ "posiadacze broni nie będą mogli nosić ani przemieszczać się z bronią, dzięki czemu wyeliminowane zostaną ewentualne przypadki utraty broni, a tym samym niebezpieczeństwo dostania się jej w ręce osób nieuprawnionych i jej użycia".

Czytaj też

To nie pierwszy raz, kiedy MSWiA decyduje się na wprowadzenie podobnych ograniczeń. I choć wszyscy mają nadzieję, że w tym roku, podczas obchodów Święta Niepodległości nie dojdzie do żadnych niebezpiecznych sytuacji, policja, tak jak i inne służby, przygotowują się zapewne na każdą ewentualność.

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. VIS

    Świetny pomysł, zakazywać obywatelowi przenoszenia swojej własności.

Reklama

Najnowsze