Kontrola CBA w Inspektoracie Uzbrojenia MON

19 lutego 2014, 23:15
Logo Centralnego Biura Antykorupcyjnego - graf. www.cba.gov.pl
InfoSecurity24
InfoSecurity24

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w Inspektoracie Uzbrojenia, która planowo ma potrać do 1 maja 2014 roku - informuje PAP. Służba sprawdza działalność jednostki odpowiedzialnej za zakupy dla armii z lat 2011-14 

Postępowanie obejmuje sprawdzenie decyzji dotyczących udzielania zamówień publicznych oraz rozporządzania mieniem przez Inspektorat w latach 2011-14. Planowany termin zakończenia kontroli przypada na 17 maja, jednakże może ono być przedłużone przez szefa CBA nie więcej niż o 6 miesięcy

informuje rzecznik CBA Jacek Dobrzyński cytowany przez Polską Agencję Prasową

Urzędnicy MON podkreślają, że kontrola CBA jest rutynowa i planowa. Ppłk Małgorzata Ossolińska rzeczniczka prasowa Inspektoratu Uzbrojenia powiedziała PAP: "Jest to jedna z wielu kontroli, jakie Inspektorat Uzbrojenia przechodzi każdego roku. To nie jest nic nadzwyczajnego. Poddajemy się tej kontroli. Nie mamy żadnych obaw, ani nic do ukrycia" 

Centralne Biuro Antykorupcyjne bada zamówienia publiczne z lat 2011-14. Przypomnijmy, że Inspektorat Uzbrojenia został powołany w 2011 r. i w pierwszym okresie funkcjonowania był kierowany przez gen. dyw. Andrzeja Duksa. Od października 2012 r. szefem instytucji odpowiedzialnej za pozyskiwanie sprzętu dla Sił Zbrojnych został gen. Sławomir Szczepaniak. Inspektorat Uzbrojenia podlega Czesławowi Mroczkowi wiceministrowi ds. uzbrojenia i modernizacji, który objął funkcję po dymisji gen. Skrzypczaka. 

 

 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Damarcus
czwartek, 20 lutego 2014, 10:23

To jest Centralne Biuro ANTYkorupcyjne, a nie Centralne Biuro Korupcyjne. Chyba że to celowy babol w tekście.

radek
piątek, 28 marca 2014, 01:19

Chełmy dla spadochroniarzy. to będzie kpina jęsli wygra to firma która nie produkuje ich w Polsce a tylko na taką się kreuje.

Tweets InfoSecurity24