"Karabinek uniwersalny". UMO prezentuje Berettę ARX-160 [WIDEO]

9 kwietnia 2019, 10:47

Targi #WIĘZIENNICTWO2019 w Lublinie były miejscem w którym mundurowi mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem dedykowanym Służbie Więziennej. Podczas targów prezentowany był m.in. karabinek ARX-160 firmy Beretta, który już teraz znajduje się na wyposażeniu funkcjonariuszy SW, jak również system pozwalający zgrać ze sobą popularne Tasery i kamery nasobne, które znalazły się w ofercie firmy UMO z podwarszawskiej Zielonki.

Marcin Baranowski, szef szkolenia UMO w trakcie targów #WIĘZIENNICTWO2019 w Lublinie zaprezentował produkt wiodący, a więc karabinek Beretta ARX-160, będący uniwersalnym karabinkiem kompaktowym. Przypomniał, że Służba Więzienna zakupiła już w ubiegłym roku tego rodzaju uzbrojenie. Na Targach Lublin można było zobaczyć również dodatkowy asortyment do samego karabinka w postaci np. specjalistycznych celowników.

Baranowski podkreślał, że ARX-160 Beretta jest karabinkiem wygodnym w użytkowaniu, który można ułożyć pod preferencje konkretnego użytkownika, pozwalając na samodzielną konfigurację. Co więcej, jest w tym przypadku możliwość obsługi tego rodzaju broni przez osoby praworęczne oraz leworęczne, niezależnie od budowy ciała konkretnej osoby. 

Na targach w Lublinie można było również obejrzeć rozwiązanie zespalające popularne Tasery z kamerami nasobnymi. Ich spięcie pozwala na automatyczne włączenie zapisu z kamery w przypadku odbezpieczenia urządzenia Taser.

jr

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 14
PolAK
wtorek, 8 października 2019, 00:10

ten karabinek to szajs ! grzeje się jak piec hutniczy po 3 magazynku nawet szyny na plastikowej obudowie są gorące, nie wspomnę o zacinaniu się i psuciu amunicji. Ktoś kto zadecydował o kupnie tego karabinka G wiedział na temat broni ale tak już jest jak się G wie ale za to ma się stanowisko !

Gort
środa, 10 kwietnia 2019, 01:48

Dlaczego za państwowe organizuje się kolejne targi? W Polsce jest MSPO i dodatkowe imprezy tylko wprowadzają środki bez efektów sprzedażowych.

pk69
wtorek, 9 kwietnia 2019, 21:14

uniwersalny to jest kałach. A to plastikowy mało wytrzymały badziew...oczywiście moje komentarze rzadko się pojawiają...

Janson
piątek, 10 maja 2019, 15:13

Kałach jest odporny a nie uniwersalny - w stosunku do współczesnych karabinków jest również przestarzale mało ergonomiczny. A ARX-160 jest zbudowany owszem w dużej mierze z WYTRZYMAŁYCH tworzyw sztucznych a nie "plastiku" i na pewno nie jest to badziew, "znawco".

w
wtorek, 9 kwietnia 2019, 21:04

powinien za to siedzieć. Spróbowałby we Francji cos takiego zrobić. Mamy Radom i kupujmy swoje, zwłaszcza ze klawiszy nie planujemy wysłac do Afganistanu. A moze powinnismy >>> Uzbrojenie maja lepsze niz nasza armia

PolAK
wtorek, 8 października 2019, 00:13

lepsze ??? chłopie ty tej beretty w rękach nie miałeś to jest szajs ! non stop się tnie ! masywne toporne badziewie za ciężkie pieniądze ! wystarczyło kupić budżetowego AR15 i banan na ustach ale jak zwykle decyzje podjął ktoś kto nie miał pojęcia o broni !

Jansen
piątek, 10 maja 2019, 15:14

To dlatego Francuzi przechodzą z własnych konstrukcji na niemieckie kbk HK416F "znawco"?

Extern
środa, 10 kwietnia 2019, 15:31

Akurat Francja to własną broń strzelecką już zupełnie olała i karabinki kupują od Niemieckiego HK. Tyle że wiadomo że dotyczy to tylko broni nie mającej większego znaczenia strategicznego. O prawdziwą broń aby była wyłącznie z Francuskich fabryk dbają bardzo.

ziom
środa, 10 kwietnia 2019, 03:58

Rozwalają mnie takie komentarze. SW kupiła tylko 350 tych karabinków. To już pistoletów kupujemy o wiele więcej, mimo, że też mamy swoje. Takie małe zamówienie to typowe zamówienie wiązane - związane z o wiele większymi zamówieniami u Leonardo lub innych włoskich dostawców. Z Czechami też tak się wymieniamy, w obie strony.

w
środa, 10 kwietnia 2019, 12:47

czyli włosi dbaja o swój przemysł sprzedajac nam swoja broń ( formacji której ona nie jest potrzebna) a my im w tym pomagamy zamiast pilnować swego. CD tzw "prywatyzacji' polskiego przemysłu wykopionego przez państwowe ale francuskie, włoskie, szwdzkie, niemieckie ( VW) firmy. Dla klawiszy wystarczy TT i PPs, w ostatecznosci Ak-47. Ktos kreci porządne lody a my za to płacimy

JARO
wtorek, 9 kwietnia 2019, 20:49

A czy nie powinni zakupić przypadkiem polskiej konstrukcji ? Przecież Grot dostępny. Chyba że inne kwestie wchodziły w grę przy tym zakupie, ale to już niech się martwią odpowiednie służby.

Jansen
piątek, 10 maja 2019, 15:15

Wchodziły kwestie cenowe - jakby Radom zaoferował Groty taniej a nie drożej od kbk Beretty to nie byłoby sprawy.

Ja66
środa, 10 kwietnia 2019, 12:28

Pewnie że powinni kupić MSBS tylko, że Beretta okazała się o 1000 zł za sztukę tańsza więc wygrała cena. Też bym wolał sobie kupić cywilnego MSBS ale za 9000 zł mogę mieć dwa klony AR-15.

Tweets InfoSecurity24