Dron S-100 Camcopter ratuje nielegalnych imigrantów

4 maja 2015, 13:24
fot. Schiebel

Fundacja non-profit MOAS rozpoczęła wykorzystanie bezzałogowego miniśmigłowca Camcopter S-100 do ratowania nielegalnych imigrantów próbujących przedostać się z północnej Afryki do Europy.

Fundacja MOAS (Migrant Offshore Aid Station) z siedzibą na Malcie jest właścicielem czterdziestometrowego statku ratowniczego „Phoenix”. To właśnie z tej jednostki ma startować miniśmigłowiec Camcopter S-100. Według MOAS dron może pozwolić na zwiększenie zasięgu poszukiwań nielegalnych imigrantów, a więc na przyśpieszenie nadejścia ewentualnej pomocy.

W tym celu Camcopter S-100 został wyposażony w głowicę optoelektroniczną z kamerą telewizyjną i termowizyjną oraz system łączności zapewniający przekazywanie informacji w czasie rzeczywistym.

Podczas działań nad Morzem Śródziemnym dron będzie obsługiwany i serwisowany przez producenta – austriacką firmę Schiebel. MOAS została również wsparta przez organizację „Lekarze bez granic”, która zabezpiecza personel medyczny na „Phoenixie”. Doceniono w ten sposób maltańska fundację, która działając tylko przez 60 dni w zeszłym roku uratowała prawie 2800 imigrantów.

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets InfoSecurity24