Reklama

Za Granicą

Blisko 500 islamistów w Niemczech. "Zagrożenie dla bezpieczeństwa"

  • Fot. Bundespolizei.
    Fot. Bundespolizei.

Na terenie Niemiec przebywa obecnie 497 islamistów stwarzających zdaniem Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju - podał w niedzielę niemiecki dziennik „Welt am Sonntag”. W styczniu 2015 roku na liście BKA było 270 osób. 

Osoby zakwalifikowane przez służby do grupy stanowiącej zagrożenie mogą ze względu na radykalną postawę w każdej chwili dokonać zamachu terrorystycznego - pisze "Welt am Sonntag".

W porównaniu z rokiem ubiegłym liczba potencjalnych terrorystów niemal się podwoiła - w styczniu 2015 roku na czarnej liście BKA znajdowało się 270 nazwisk. Kolejnych 339 islamistów uważanych jest przez policję za sympatyków Daesh i potencjalnych pomocników terrorystów.

Czytaj też: Daesh wzywa do ataków w Niemczech.

Wysoka liczba osób stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa niepokoi władze w kontekście zbliżających się mistrzostw Europy w piłce nożnej we Francji. "Zakończony sukcesem zamach na drużyny +narodów krzyżowców+, do których zaliczani są także Niemcy, miałby szczególne symboliczne znaczenie" - oceniają eksperci BKA.

 

Reklama

Komentarze

    Reklama