Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Zagrożenie nadal prawdopodobne. Obowiązywanie stopni alarmowych przedłużone

Autor. Kancelaria Premiera/Twitter

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie przedłużające, do 15 kwietnia 2022 r. do godz. 23:59, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) na terytorium całego kraju oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO na terenie województwa lubelskiego i podkarpackiego – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Reklama

Jak podkreśla RCB, stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania. Stopień alarmowy BRAVO (drugi w czterostopniowej skali) wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności.

Reklama
Reklama

RCB tłumaczy, że w trakcie obowiązywania stopnia alarmowego BRAVO, należy zwracać uwagę na dziwnie zachowujące się osoby, pozostawiony w miejscach publicznych bagaż, podejrzanie wyglądające paczki czy samochody, które zaparkowano w miejscach niedozwolonych. O każdej sprawie powinno się informować policję. Dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ważne są także informacje o sytuacjach niestandardowych, które mogą nam wydać się co najmniej dziwne.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze