Reklama
  • WIADOMOŚCI

Zabójstwo w Białej Podlaskiej to egzekucja? Prokurator: wnioski nasuwają się same

Zabity w Białej Podlaskiej 44-letni Rosjanin to artysta o pseudonimie Simon Skrepecki, który krytykował władze rosyjskie – poinformował we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Marcin Kozak. Ofiara miała rany postrzałowe klatki piersiowej i głowy. W sprawie zatrzymano dotąd dwóch Białorusinów.

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Marcin Kozak poinformował na wtorkowym briefingu, że śledztwo prowadzone jest w sprawie zabójstwa 44-letniego obywatela Federacji Rosyjskiej Roberta K., który w przestrzeni medialnej występował jako Simon Skrepecki. „Prowadził działalność artystyczną, w której wyrażał krytykę wobec aktualnych poczynań, posunięć władz Federacji Rosyjskiej” – dodał rzecznik.

Według ustaleń, do zabójstwa doszło w poniedziałek ok. godz. 9:30-9:45 na chodniku, na jednym z osiedli w Białej Podlaskiej. Do ofiary podszedł nieznany dotąd mężczyzna, który oddał trzy strzały z broni krótkiej. Gdy pokrzywdzony upadł na ziemię, mężczyzna podszedł do niego i oddał jeszcze dwa strzały z bliskiej odległości. Oględziny zwłok wykazały 5 ran wlotowych i dwie wylotowe, usytuowane w górnej części klatki piersiowej i w głowie. 

Rzecznik pytany o to, czy zdarzenie w Białej Podlaskiej to egzekucja odpowiedział, że wnioski nasuwają się same.

Jak podano, w trakcie śledztwa zatrzymano dwóch obywateli Białorusi w okolicach konsulatu Republiki Białoruskiej w Białej Podlaskiej. „Udział tych dwóch mężczyzn i ich związek z tym zdarzeniem jest przedmiotem ustaleń” – powiedział Kozak. Do tej chwili nie postawiono nikomu w tej sprawie zarzutów.

Jak poinformowała we wtorek Prokuratura Okręgowa w Lublinie, na miejscu zbrodni zabezpieczono liczne ślady kryminalistyczne, w tym pięć łusek oraz jeden pocisk kalibru 9 mm LUGER GEC. „Zabezpieczono również mienie należące do ofiary, w tym telefon komórkowy oraz środki pieniężne” – podali śledczy.

„Na dzień 17 czerwca (środa – przyp. red.) w Katedrze i Zakładzie Medycyny Sądowej zaplanowano formalne oględziny i otwarcie zwłok (sekcję) pokrzywdzonego w celu precyzyjnego określenia mechanizmu zgonu” – przekazała lubelska prokuratura.

Dodatkowo śledczy podkreślili, że bezpośrednio po zgłoszeniu zabójstwa Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej ogłosił alarm dla całego stanu osobowego jednostki. „Śledztwo będzie kontynuowane przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie. Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie powoła tej sprawie specjalną grupę” – dodała Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Reklama

Zobacz również

Reklama