Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Wiceszef MSWiA zapowiada inwestycje. "Będą pieniądze na doposażenie schronów"

Autor. MSWiA/Twitter

„Będą pieniądze na doposażenie schronów. Z naszego oglądu wynika, że są w słabym stanie” - powiedział w czwartek wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik. Jak dodał, budowane jest proste w obsłudze narzędzie, które będzie informowało o lokalizacji schronów.

Reklama

Wąsik o przegląd stanu schronów pytany był w czwartek w Programie Trzecim Polskiego Radia. "Dokonaliśmy przeglądu kilku schronów w Warszawie i ich stan był taki - schrony są w rękach samorządów - że uznaliśmy, że trzeba sprawdzić, jak to wygląda w całej Polsce" - powiedział.

Reklama

"Na pewno będą środki na doposażenie tych schronów, gdyż z takiego naszego oglądu wynika, że są w słabym stanie" - przekazał wiceszef MSWiA. Na uwagę, że obywatele nie wiedzą, gdzie znajdują się schrony, Wąsik odparł, że nikt się nie interesował schronami od czasów zimnej wojny. Zaznaczył, że budowane jest proste w obsłudze mobilne narzędzie, które będzie wskazywać lokalizację schronów.

Czytaj też

Maciej Wąsik informował w poniedziałek w Polsat News, że w komendy powiatowe Państwowej Straży Pożarnej rozpoczęły inwentaryzację stanu schronów i miejsc ukryć. Wąsik odpowiadając na pytanie, dlaczego to strażacy podejmują te działania powiedział, że to właśnie oni odpowiadają za obronę cywilną i najlepiej wiedzą, jakie rzeczy są potrzebne, żeby te schronienia funkcjonowały. Zaznaczył też, że straż pożarna będzie współpracować z innymi jednostkami ochrony cywilnej i samorządami.

Reklama

Z danych przekazywanych do tej pory przez MSWiA wynika, że w całym kraju jest 62 tysiące schronów i miejsc ukryć. Liczba ta zapewnia jednak potencjalne schronienie jedynie dla ok. 1,3 mln Polaków, czyli zaledwie 3,5 proc. populacji naszego kraju.

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze