Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

V edycja "Granic"

Autor. Targi Lublin

29 września 2022 w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT – Politechniki Warszawskiej odbędzie się piąta edycja Wschodniej Konferencji i Targów Ochrony Granic „GRANICE’22”. Bezpieczeństwo granic RP i UE na wschodniej flance oraz związane z tym wyzwania - zwłaszcza w kontekście obecnej sytuacji, przegląd aktualnego stanu modernizacji technicznej polskich służb granicznych i jej infrastruktury, analiza potencjalnego wkładu placówek naukowych w zakresie doskonalenia technologii ochrony granic - to tylko część zagadnień, jakie zostaną poruszone podczas tegorocznego wydarzenia.

Reklama

Potencjalny nowy kryzys migracyjny oraz trwająca na Ukrainie wojna to największe wyzwania, przed jakimi stoją obecnie służby graniczne w Polsce i w Europie. W trakcie wydarzenia "Granice" spotykają się przedstawiciele formacji granicznych polskich i zagranicznych z producentami technologii, aby omawiać i poznawać nowe propozycje rozwiązań technicznych oraz dyskutować najlepsze sposoby ich wykorzystania i implementacji. To także forum spotkania służb mundurowych i przedstawicieli agend państwa z branżą produkcyjną, środowiskiem analityków, pracowników naukowych, kierunkowych instytutów i dziennikarzy.

Reklama

Wydarzenie "Granice" obejmuje część merytoryczną w postaci konferencji z udziałem wymienionych służb oraz część wystawową, na której prezentują się firmy z obszaru technologii bezpieczeństwa.

W bieżącej, V edycji "Granic" motywem wiodącym konferencji merytorycznej jest analiza wyzwań na granicach RP oraz omówienie możliwych kierunków rozwoju technologii w dziedzinie ochrony granic z perspektywy świata nauki, instytucji, takich jak Politechnika Warszawska i jej wyspecjalizowane placówki badawczo-rozwojowe. 

Reklama

Wydarzenie objęli swoim patronatem honorowym m.in. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendant Główny Straży Granicznej, Szef Krajowej Administracji Skarbowej oraz Wojewodowie (Mazowsze, Lublin, Podlasie, Podkarpacie, Warmia i Mazury).

Głównym patronem medialnym są specjalistyczne portale zajmujące się tematyką szeroko rozumianego bezpieczeństwa: Defence24.pl i InfoSecurity24.pl. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej, który mieści się na ul. Poleczki 19 w Warszawie w dniu 29 września 2022.

Informacje o wydarzeniu i kontakt z organizatorem - znajdują się na stronach Targów Lublin .

Reklama

Komentarze

    Reklama