Secret Service wzmocni ochronę Bidena?

6 listopada 2020, 16:08
joe biden
Fot. Gage Skidmore/Flickr, CC BY 2.0

Amerykańska Secret Service zdecydowała o skierowaniu w piątek dodatkowych agentów do ochrony Joe Bidena w oczekiwaniu na ogłoszenie przez niego zwycięstwa w wyborach prezydenckich - podał "Washington Post".

Jak donosi dziennik, powołując się na dwa źródła, agenci Secret Service zostali wysłani do Wilmington w Delaware, gdzie obecnie przebywa Biden. Decyzja o wysłaniu dodatkowych sił została podjęta po tym, gdy sztab Bidena poinformował służbę, że w piątek kandydat Demokratów wygłosi ważne przemówienie.

Jak uściśla dziennik, po wzmocnieniu poziom ochrony Bidena nie będzie jeszcze odpowiadał temu, jakim otaczany jest prezydent-elekt, ale "idzie w tym kierunku". Zwykle agencja podejmowała decyzję o tym po uznaniu porażki przez przegranego wyborów. Według gazety, jeśli Biden okaże się wyraźnym zwycięzcą, a mimo to prezydent Trump nie uzna porażki, protokół służby wskazuje, by poczekać z uznaniem Bidena za prezydenta-elekta dopiero do oddania głosów przez kolegium elektorskie w grudniu.

Ani sztab Bidena, ani Secret Service nie odnieśli się do informacji dziennika.

Choć do piątkowego poranka zwycięzca wyborów w USA nie został wyłoniony, to jednak najświeższe wyniki i trendy zdają się wskazywać na zwycięstwo Bidena. Prowadzi w Georgii, Nevadzie i Arizonie, w Pensylwanii odrobił straty i eksperci prognozują jego zwycięstwo. Do zdobycia prezydentury wystarczy mu wygrana w Pensylwanii lub w dwóch innych stanach.

PAP - mini

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
...
piątek, 6 listopada 2020, 18:17

Prawie jak Kurski

Elo
sobota, 7 listopada 2020, 20:21

Chyba kpisz... Doucz się a potem bredz te wypociny... Baiden to rasowy polityk, senator, były wice prezydent przez 2 kadencję obamy... Faktycznie lustrzane podobieństwo...

...
niedziela, 8 listopada 2020, 18:50

Piszę o poziomie ochrony

Ts
sobota, 7 listopada 2020, 15:45

Tylko pewnie mniej kosztowna będzie ta ochrona

Tweets InfoSecurity24