Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Policja na tropie szabrowników. Zatrzymano 10 osób

Autor. Śląska Policja

Powodzie w południowo-zachodniej części kraju spowodowały zintensyfikowanie działania wszystkich służb. Jednym z problemów są szabrownicy, którzy na terenach popowodziowych okradają domy, z których musieli ewakuować się mieszkańcy.

Pierwszy zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Roman Kuster, podczas czwartkowego posiedzenia sztabu kryzysowego poinformował o kolejnych przestępstwach dokonywanych przez szabrowników. „Wczoraj komendant główny policji Marek Boroń meldował, że takich zdarzeń było pięć i siedem osób zostało zatrzymanych, a dzisiaj już mamy tych zdarzeń dziewięć. Doszły kolejne trzy osoby, więc dziesięć osób jest zatrzymanych” - powiedział generał Kuster

Reklama

Dodatkowo jak poinformował, jedna osoba zatrzymana została ustalona jako sprawca. Do tego zdarzenia nie doszło na terenie popowodziowym, a we Wrocławiu. Dotyczy jednak osób, które udzielają pomocy, z tego powodu przestępstwo to zostało zakwalifikowane jako szabrownictwo związane z powodzią. 

„W akademiku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu pewien sprawca, wykorzystując sen ratowników WOPR biorących udział w działaniach ratowniczych związanych z powodzią, dokonał kradzieży z ich pokoju pieniędzy w kwocie 1 tys. zł oraz aparatu z obiektywem o łącznej wartości 20 tys. zł” – mówił nadinspektor Roman Kuster. 

Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja, która dotyczy funkcjonariuszy udzielających pomocy przy powodzi. Do podobnego zdarzenia doszło między innymi w powiecie częstochowskim. Strażakom OSP w Cisiu, podczas akcji splądrowano wozy i powybijano szyby

Czytaj też

Policja sprawdza wszystkie doniesienia dotyczące szabrownictwa. Jak informuje Komenda Główna Policji, tylko podczas jednej doby, na terenach powiatu kłodzkiego zarejestrowano 22 tego typu zgłoszenia. Po ich sprawdzeniu nie potwierdzono jednak żadnego z nich. Na swoich stronach internetowych formacja apeluje jednak, aby zgłaszać wszelkie niepokojące zdarzenia bezpośrednio do odpowiednich służb. Dzięki takiej wiedzy funkcjonariusze mają możliwość odpowiednio szybko zareagować i podjąć działania.

Reklama
Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze