Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

O NATO-wskich standardach bezpieczeństwa w Warszawie

Fot. nato.int
Fot. nato.int

W Warszawie trwa posiedzenie Komitetu Bezpieczeństwa NATO. W spotkaniu uczestniczy 120 przedstawicieli reprezentujących 29 państw członkowskich sojuszu oraz 24 kraje partnerskie. Polskę reprezentuje Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego prof. Piotr Pogonowski. Zorganizowane przez ABW spotkanie Komitetu jest pierwszym w historii sojuszu wyjazdowym posiedzeniem, w którym uczestniczą przedstawiciele państw partnerskich.

Jak poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, spotkanie poświęcone jest kwestiom dot. wdrażania natowskich standardów bezpieczeństwa w poszczególnych krajach członkowskich. Dyskutowane są także zagadnienia dotyczące ochrony informacji niejawnych w infrastrukturze krytycznej. „Szczególny nacisk położony jest na aspekty praktyczne odnoszące się do bezpieczeństwa osobowego, fizycznego i teleinformatycznego” – podkreśla Stanisław Żaryn.

Komitet Bezpieczeństwa NATO tworzą przedstawiciele Krajowych Władz Bezpieczeństwa państw członkowskich. Jest ciałem doradczym najważniejszego organu Paktu - Rady Północnoatlantyckiej. Doradza w sferze polityki bezpieczeństwa NATO. Wskazuje i rekomenduje standardy obowiązujące w państwach sojuszu w obszarze bezpieczeństwa.

Posiedzenia plenarne Komitetu Bezpieczeństwa odbywają się raz w roku, z reguły w kwaterze głównej NATO w Brukseli. Uczestniczą w nich Szefowie Krajowych Władz Bezpieczeństwa państw członkowskich sojuszu oraz przedstawiciele instytucji cywilnych i wojskowych NATO.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze