Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

MSWiA z nowym wiceministrem

Fot. MSWiA
Fot. MSWiA

Błażej Poboży został nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Akt powołania, podpisany przez premiera Mateusza Morawieckiego, wręczył minister Mariusz Kamiński - informuje resort.

W MSWiA wiceminister Błażej Poboży będzie nadzorował Departament Analiz i Polityki Migracyjnej, Departament Funduszy Europejskich oraz Departament Komunikacji Społecznej.

Jak informuje resort, Błażej Poboży jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce. Zajmuje się najnowszą historią polityczną Polski i Europy. Od kilkunastu lat związany z Instytutem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Rady Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych.

Od czerwca 2016 do listopada 2018 roku był zastępcą burmistrza dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy odpowiedzialnym m.in. za promocję i komunikację społeczną oraz oświatę. Od 2018 roku był radnym m. st. Warszawy. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego i rzecznika klubu Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Warszawy. W 2018 roku odznaczony został Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Pobożny, w kierownictwie MSWiA, dołączy do dość licznego już grona wiceszefów resortu. Przypomnijmy kierownictwie ministerstwa zasiada (oprócz ministra Mariusza Kamińskiego) jeszcze czterech sekretarzy stanu: Jarosław Zieliński, Paweł Szefernaker, Krzysztof Kozłowski i Sylwester Tułajew.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze