Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

MON wesprze samorządy w budowie schronów

Władysław Kosiniak-Kamysz, ceremonia przekazania obowiązków szefa MON
Autor. Jakub Borowski/Defence24.pl

Wicepremier, szef Ministerstwa Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz powołał specjalny zespół doradców do spraw samorządowych. „Jednym z tematów, który poruszaliśmy na pierwszym posiedzeniu było stworzenie programu wsparcia budowy schronów dla samorządów” – podkreślił szef MON.

Władysław Kosiniak-Kamysz był we wtorek gościem na antenie Radia Zet. Podczas rozmowy został m.in. zapytany o budowę schronów w Polsce. Jak zaznaczył, w poniedziałek został powołany specjalny zespół doradców do spraw samorządowych. „Jednym z tematów, który poruszaliśmy na pierwszym posiedzeniu było stworzenie programu wsparcia budowy schronów dla samorządów” – podkreślił. Dodał przy tym, że polecił przygotowanie takiego programu. „Będziemy szukać finansowania dla takiego programu” – przekazał szef MON.

Reklama

Z kolei wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Wiesław Leśniakiewicz w rozmowie z Polską Agencją Prasową poinformował, że przygotowywane przez resort projekt ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej zawiera siedem podstawowych zagadnień. Według złożeń będą one konsultowane i uzupełniane w konsultacjach, a sam proces konsultacyjny ma się rozpocząć jeszcze w tym tygodniu.

„Konsultacje będą odbywać się w ministerstwie, ale także w układzie wyjazdowym. Duże znaczenie przywiązujemy również do konsultacji ze wszystkimi organizacjami zrzeszającymi samorządy. Mamy przynajmniej kilka organizacji, które będą przedmiotem zaproszeń na spotkania wspólne, żeby przedkładać pewne założenia. Taki kierunek przyjmujemy na najbliższe dwa tygodnie” – dodał Wiesław Leśniakiewicz.

Czytaj też

Wśród siedmiu podstawowych zagadnień znalazły się zadania ochrony ludności w czasie pokoju i wojny; organy i podmioty realizujące zadania ochrony ludności; zasady planowania ochrony ludności i obrony cywilnej; zasady funkcjonowania systemu powiadamiania, ostrzegania i alarmowania o zagrożeniach; zasady ewidencjonowania i użytkowania budowli ochronnych; zasady funkcjonowania i organizację obrony cywilnej oraz sposób powoływania personelu do obrony cywilnej; finansowanie zadań ochrony ludności.

Reklama
Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze