Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

MON: Białoruscy żołnierze zagrozili otwarciem ognia

Fot. Ministerstwo Obrony Narodowej/Twitter
Fot. Ministerstwo Obrony Narodowej/Twitter

Białoruscy żołnierze zagrozili otwarciem ognia w kierunku naszych żołnierzy - poinformował w czwartek resort obrony narodowej. Do groźby miało dojść w środę, kiedy polscy wojskowi zlokalizowali grupę ok. 250 migrantów w pobliżu ogrodzenia granicznego.

"Wczoraj doszło do kolejnej prowokacji wobec polskich żołnierzy pełniących służbę na granicy. Wojskowi zlokalizowali grupę ok. 250 migrantów w pobliżu ogrodzenia. Pilnujący ich białoruscy żołnierze zagrozili otwarciem ognia w kierunku naszych żołnierzy" - napisało Ministerstwo Obrony Narodowej na Twitterze. Resort przekazał, że wojskowi nie dali się sprowokować. "Działania białoruskich żołnierzy wyglądały jak próba eskalowania sytuacji, ale również były próbą ukrycia faktu przejścia na teren RP grupy migrantów" - poinformowano. 

Jak ocenił w czwartek w TVP Info rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, "mieliśmy do czynienia z kolejną prowokacją, kolejną próbną nie tylko eskalowania sytuacji na naszej granicy, ale również kolejnym dowodem na głębokie zaangażowanie Białorusinów w proces przepychania migrantów do Polski". Dodał, że jeden z patroli polskich żołnierzy trafił w rejonie patrolowanym na sytuację, gdzie doszło do zgrupowania migrantów po stronie białoruskiej. "Kiedy doszło do sprawdzenia, jeden z białoruskich żołnierzy zagroził Polakom otwarciem ognia. Ta sytuacja ewidentnie prowadziła do eskalowania napięcia na granicy, była to próba również zastraszenia polskich żołnierzy" - ocenił Żaryn.

Zaznaczył, że okazało się, że był to nie tylko przykład eskalowania sytuacji na polskiej granicy z Białorusią, ale również próba tuszowania przekroczenia granicy przez migrantów kontrolowanych przez stronę białoruską, "bowiem okazało się, że całe zdarzenie miało miejsce niedaleko od organizowanej przez stronę białoruską masowej próby wdarcia się na teren Polski".

Żaryn poinformował również, że Straż Graniczna i wojsko od kilku tygodni informują, ze migranci są grupowani przez Białorusinów w coraz większe zespoły ludzkie. "To jest taka taktyka obserwowana w ostatnim czasie coraz częściej. Wszystko wskazuje na to, że takie grupy są traktowane przez Białorusinów jako skuteczniejsza forma destabilizacji na naszej granicy" - powiedział.

Jak przypomina MON, to już kolejny przykład włączania się Białorusinów w przepychanie migrantów na teren Polski. W środę rano rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn napisał na Twitterze, że we wtorek w nocy polscy żołnierze zauważyli trzy umundurowane osoby z bronią długą, które - po próbie nawiązania kontaktu - przeładowały broń i oddaliły się w kierunku Białorusi. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych poinformował ponadto, że osoby te wkroczyły na terytorium Polski kilkaset metrów od granicy. W związku z incydentem zarówno polski MSZ, jak i Straż Graniczna zdecydowały się na skierowanie formalnych protestów do strony białoruskiej. 

W środę pogranicznicy odnotowali 433 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymanych zostało 9 osób: 6 obywateli Iraku, 2 obywateli Syrii i obywatela Turcji. Wobec 67 osób wydane zostały postanowienia o opuszczeniu terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 30 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu. 

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

PAP/IS24

Reklama
Reklama

Reklama

Komentarze (85)

 1. Konstrukt-PigWeapon

  Zwariowany pomysł do uszczelniania granicy zapobiegający przedostawaniu się migrantów. Mianowicie, należałoby na granicę dostarczyć pojazdy z armatkami wodnymi, w których zamiast wody powinna być umieszczona rozcięczona świńska krew ze środkiem przeciwzakrzepowym, przy czym na masce takiego pojazdu powinny pojawić się w rozmaitych językach napisy "świńska krew". Takie pojazdy powinny w dzień przez cały czas jeździć przy granicy, od czasu do czasu spryskując już wybudowane zapory. Oczywiście w przypadku gdyby jakiś imigrant chciał przekroczyć granicę można byłoby potraktować go strumieniem świńskiej krwi, tak na otrzeźwienie. Dzięki temu problem migrantów na granicy byłby rozwiązany w tydzień.

 2. say69mat

  @defence24.pl: MON: Białoruscy żołnierze zagrozili otwarciem ognia .... Hmmm zdziwienie może budzić przyjęta metodologia polityki informacyjnej realizowanej wysiłkiem MInisterstwa ON. Ponieważ ... albo utrzymujemy szczelność informacyjną, w temacie wydarzeń w strefie objętej Stanem Wyjątkowym??? Albooo ... polityka informacyjna sugeruje oczywistą manipulację??? Czyli, albo realizujemy politykę 'kamiennej twarzy', albo kompletna transparentność.

 3. Wasko

  WP dobrze robi starając się nie dać sprowokować, nie lubię takiego klepania że powinni działać zdecydowanie i strzelać. Bo co będzie jak dajmy na to nasi żołnierze strzeli by w Białoruskich sołdatów a Ci serią zabiliby kilkudziesięciu swoich imigrantow ? Wyobrażacie sobie te tłumy pożytecznych idiotów i 5 kolumnę z totalnej opozycji w Polskich miastach żądających powieszenia SSmanów ze S.Granicznej, WOTu itd.. Sytuacja naprawdę jest poważna bo Putin ma w Polsce nie tylko swoich ludzi ale i całe media. Tylu zdrajców i zwykłych głupków nie było w RP od czasów ostatniego rozbioru. Część społeczeństwa dosłownie pała nienawiścią do Polski jej patryjotyzmu i kultury. To widać gołym okiem tylko to nie zostaje nazwane po imieniu .

  1. BUBA

   Strzela się w ostateczności. A nie jak leci. Gdy na terenie Polski przyłapiesz obce wojsko, które sięga po broń. Jak nie siega, to nie strzelasz. Proste prawda?................................................................................................ ................................................................................................................................................................................................ Na dziś wejście Zielonych Ludzików na teren Polski jest bezproblemowe - to szkoleni ludzie do przenikania w głab pozycji wroga a nie zwykli przemytnicy i emigranci odnadywani pod Warszawą w busie. I trzeba reagować zdecydowanie.......................................................................................................................

  2. Rain Harper

   Dokładnie. W artykule o hiszpańskiej Ceucie opisano sytuację, gdzie służby marokańskie zastrzeliły migrantów po hiszpańskiej stronie. Jesteśmy przygotowani na takie prowokacje, ale co zrobić z tym stadem idiotów w kraju? Jeden z drugim już się zaczyna lansować.

 4. miękiszony

  Nie chcieli urazić intruzów

 5. Chyży Rój

  Baćka zostanie z tymi imigrantami jak Himilzbach z angielskim.

  1. easyrider

   Bez kryszy Putina by nie ściągał. Jak Kreml każe to Łukaszenka sam będzie ich pakował w samoloty powrotne. A ta anegdota o angielskim ponoć dotyczyła Dobrowolskiego ;)

 6. Zibi

  Jak ruskie SU-24 skracały sobie nad Turcją na Syrię to jednego zestrzelili i był już spokój. Być może to jedyny język jaki do nich przemawia.

  1. Cichanos

   Poczytaj trochę może zrozumiesz o odpowiedzi Rosjan. Zbombardowali po tygodniu czy dwóch tygodniach małą grupę tureckich komandosów podczas operacji pod Al-Bab. Zginęło 6 czy 8 operatorów. Bombardowanie przeprowadzały Su-24M rzekomo przez pomyłke;)

  2. BUBA

   To było świadome naruszanie granic Turcji w ramach działań wojennych. Ale podobna jest sytuacja - obce państwo wysyła patrol wojskowy na teren sąsiada. Strzela sie w ostateczności, bo lepiej złapać i pokazać w telewizji...................................................................................................................................................... ......................................................................................................................................................................................... Ale jak sięga po broń na Twoim terenie to masz prawo strzelać pierwszy. Zwłoki zostaną przecież w Polsce. Przydała by się jeszcze naszym żołnierzom kamera osobista by nie było wątpliwości - dokumentacja zdarzenia. Wtedy film z zdarzenia w którym patrol sięgnął po broń i został zlikwidowany można pokazać na Youtube...................................................................................................................................... .......................................................................................................................................................................................... SG powinna pokazywać na Youtube działania białoruskich służb i opisywać w jezyku angielskim.........

  3. a potem ktoś zbombardował rosyjskie systemy przeciwlotnicze

 7. Pirat

  Dobrze że nasi żołnierze nie zaproponowali azylu Białorusinom ponieważ już, by bez wachania, na naszą stronę przeszli.

  1. Piotr ze Szwecji

   Może powinni. Łukaszenka może zabrać Wojsko Białoruskie z granicy, jeśli te masowo będzie dezerterować do Polski. To mogłoby wręcz zakończyć ten konflikt hybrydowy.

  2. na czyją?

   Dobrze,Mykola.

  3. Cichanos

   Dlaczego jesteś tak naiwny by wygłaszać takie bzdury. Jakby chcieli przejść na naszą stronę to dawno by przeszli. Skąd bierzecie tak głupie pomysły za litość boską ….

 8. wojak

  A Błaszczak na co czeka? Aż zabiją jakiegoś naszego żołnierza? I co wtedy? Należy zapobiegać takim prowokacjom i przycinać przy "pyszczku" tego typu próby wtargnięcia. Ale oni są bez jaj i boją siepodjąć zdecydowane działania.

 9. taro

  a może to też imigranci - białoruscy? może by ich zatrzymać i dać azyl w UE, w zamiana za informacje... wątpię bym chcieli żyć tam pod Łukaszenką, mając opcje życia w UE

 10. Jozef

  Mam nadzieje, ze nasi specjalsi doradzaja swoim kolegom co robic w tych ciezkich sytuacjach. Dobrze byloby gdyby dowodztwo pozwolilo specjalsom zlapac paru tych zielonych ludzikow, ktorzy robia rozpoznanie w Polsce. Osobnik z bronia zlapany w Polsce to bandyta, ktory musi stanac przed sadem. Murem za SG, WP, WOT i Policja za obrone naszej wschodniej granicy. Pozdrawiam.

  1. Piotr ze Szwecji

   Złapać i postawić pod sąd? Tak Rosjanie postąpili już z jednym Łotyszem (Estończykiem?). Rosjanie na parę kilometrów w głąb jego kraju weszli by go żywcem schwytać i w Moskwie przed sądem postawić. Z życia wzięte. Łukaszenka może coś podobnego spróbować z naszymi żołnierzami. Pamięta ktoś jak Białoruś uprowadziła samolot by wsadzić do więzienia opozycjonistę mieszkającego za granicą? Oficerowie i żołnierze łączności WOT winni uważać bacznie w tej strefie przygranicznej. Ci Białorusini nie będą grać fair play podczas konfliktu hybrydowego.

  2. pomz

   Złapac? Jak, w siatke? Chlopie, przeciez oni wchodza jak do siebie, groza bronią i wychodza przez nikogo niepokojeni! Unikamy zeby im sie postawic. Powodujemy nasza nadostroznoscia ze sa coraz bardziej bezczelni w swej dzialaniach!

  3. Grzyb

   Jestem za. Tym bardziej, że zielone ludziki nie mają żadnych oznaczeń na mundurach. Skąd mamy wiedzieć kto to jest? Takie mundury można kupić w każdym sklepie.

 11. Piotr ze Szwecji

  Białoruś ledwie siłami swojej SG i jakiejś rezerwy związała na granicy polsko-białoruskiej prawie całą dywizję WP. Do tego tam, gdzie są bagna i rzeki Białorusini budują kładkę do infiltracji, bo politycy rządzący Polską otwarcie spuścili gacie w dół, otworzyli buzię na wiatr i tam muru budować nie będą. Zaprawdę konserwatyści, którym mur graniczny na każdej polskiej granicy stoi kością w gardle, to pseudo-konserwatyści. Co by się więcej Sarmata spodziewał po eufanatykach?

  1. Provokator

   “ Białoruś ledwie siłami swojej SG i jakiejś rezerwy związała na granicy polsko-białoruskiej prawie całą dywizję WP.” Jaki z tego wniosek.? Wniosek taki że oto chodzi. Po co? By odwracać uwage od czegoś.

  2. Piotr ze Szwecji

   Dobrze, że dzięki tej motywacji Złego Wujka, większe pieniądze trafiły do Straży Granicznej, która wręcz o dofinansowanie nie może się doprosić od rządu Dobrej Zmiany w odróżnieniu od takich warszawskich policjantów tradycyjnie brutalnie tłumiących Marsz Niepodległości.

 12. Oklop

  Hmmmm.... tak się zastanawiam, czy nasi żołnierze mają w tych karabinach ostrą amunicję?...bo coś mi się wydaje że nie.

  1. kapusta

   oni przede wszystkim nie mają poje pojęcia co mają robić na tej granicy - nikt im niczego nie powiedział. jest ich tam tylu, że nawet bez Granicznych i Policji przypada żołnierz co 40 metrów, a i tak jak coś się dzieje to muszą dzwonić do przełożonych, a ci do Warszawy - cyrk nie ochrona granicy

  2. Oklop

   Masz rację. Też co nieco wiem. Choćby to jak można było jechać na takie działania bez podstawowego sprzętu (namioty, łóżka polowe itp.)...to że wojsko wyszło z koszar to bardzo dobrze, ale żeby w XXI wieku logistyka tak "leżała" to dopiero dramat.

  3. Grd

   Spokojnie, powoli wszystko się rozkręca. Niestety ale wojskowa logistyka to tak naprawdę wiele instytucji, niekoniecznie mających chęć współpracy. Poza tym na bieżąco uwzględniane są uwagi i wnioski żołnierzy z granicy. Największym problemem są szefowie kompanii, robiący problem ze wszystkiego co się da na zasadzie: "się nie da bo kto to na garba weźmie, tyle piniendzy". Także tego, szanowni chorążowie, ruszta zadki i do roboty a nie marudzenie bo tyle kwitów trzeba ogarnąć. Drugie primo - szanujcie żołnierzy bo są dowódcy którzy nie chcą żołnierzom oddawać wypracowanych nadgodzin - vide batalion czołgów z Wesołej. Bądźcie ludźmi bo sami będziecie stać na miedzy.

 13. Pucin :0

  A teraz quiz dla wszystkich piszących - pytanie - Kto STANIE w obronie Ojczyzny - RP gdy Rosja-Białoruś-wróg!!!! zaatakuje ze wschodu? Ja, TAK, TAK, TAK - bo to moja ziemia, mój dom, moja rodzina - Białystok/Lublin/Biała Podlaska/Przemyśl to moje miasto!!!!! Pisać pod moim postem!!!! :)

  1. kapusta

   Ja z Wasilkowa - tylko nikt mi nie powiedział po co ten stan wojenny i kogo się tak boimy...

  2. Pucin :0

   Oj oj oj oj jak nas DUŻO!!!! sądziłem, że pod moim postem w 15 minut zbiorą się przynajmniej dwie setki wpisów na TAK a tu pusto i hula wiatr!!!!!!! A jednak ten kraj to porażka!!!! Rozmontowany w 6 lat do zera!!!!! I co tu bronić??? :(

  3. Koziołek

   Tak, bo odezwy jakiegoś anonima mają jakieś znaczenie i wszyscy lecą się wpisywać. Wpisy zbieraj w dzienniczku.

 14. a

  PO wspiera Łukaszenkę

  1. abc

   Bo pis służy Putinowi.

  2. kapysta

   ładnie zgasiłeś/łaś partyjnego trolla - szacun

  3. Skleroticus

   W którym miejscu? Bo jak na razie to Putin zalicza bolesne ukłucia ze strony PiS. Przyhamowanie Nord Stream, uniemożliwienie szantażu Mołdawii z gazem a teraz Ukrainy z węglem. To tak na szybko, z paru ostatnich dni :) No i ta konstrukcja: PO wspiera Łukaszenkę bo PiS służy Putinowi. Logika ruskiego trolla. I uwaga do tego poniżej, od "szacun". W PL się inaczej "y" zapisuje :)

 15. prawdziwy polak

  A ktoś to może potwierdzić, czy bazujemy tylko na spreparowanych komunikatach rządowych?

  1. Najprawdziwszy Polak

   Nasz rząd kłamie.

  2. Grzegorz

   Komu ufasz, rządowi wybranemu w demokratycznych wyborach czy Olejnik z tvn która dziennikarstwa uczyła się od Urbana i Michnika.

  3. Cvdxvh

   Jasne.tylko kreml i lukaszenka,russia today i sputnik to wiarygodne media.wszyscy inni to klamcy.tak tak iwan.

 16. kriss

  Gdyby wybuchla realna wojna niestety ale nawet Bialorusi nie dalibysmy rady bo od 1989 r na czele MON stoja historycy lub lekarze psychiatrzy taka prawda wydajemy duze srodki a jakos nowej broni nie widac nawet w porownaniu z Bialorusia blado wypadamy.

  1. Mamy chociaż F16 i kraby a tak to nic poważnego

  2. asdf

   f16, Leopardy, Kraby, Raki, Spike

  3. kapusta

   Topaz, Rosomaki, Poprady

 17. mat

  A USA i NATO dalej śpi. Amerykansko Unijnz demokracja przeobraziła się w Komunizm.

 18. KUKUŁKA

  Stało się ...zostało uzgodnione uroczyste zamknięcie granicy w konwencji jaka to robią Indie z Pakistanem w Taj Mahal

 19. BUBA

  Na teren Polski wchodzi celowo uzbrojony patrol obcych wojsk a WP ani SG nie reaguje - o ile to prawda.... ....................................................................................................................................................................................................... Jak to było w służbie wartowniczej LWP- czyli na warcie? "Stój bo strzelam" i celujemy przeładowaną bronią w naruszyciela, strzał w powietrze "Na ziemię"a jak nie ma reakcji i następuje próba przeładowania broni seria i patrolu białoruskiego nie ma. To co zostało wysyłamy w czarnym worku na Białoruś. Jeżli będziemy mięcy to nasi pojadą w czarnym worku do rodziny..................................................................................................................... ....................................................................................................................................................................................................... Kto nam zagwarantuje że to był jedyny patrol który wszedł CELOWO na naszą ziemię skoro cywile przedostaja się w głab Polski. Czyli nastepuje pełna penetracja granicy polsko białoruskiej, a dla specjalsów z Białorusi to jest jak wiać "bułka z nasełkiem" wnikniecie na teren wroga przez kordon WP i SG........................... ......................................................................................................................................................................................................... Poza tym ja z mediów rzadowych słyszę rózne wersje tego zdarzenia -a moze było juz ich kilka.........................

  1. Mors

   Czasy się zmieniły i obyczaje również. Jeśli tego nie rozumiesz to idź sam strzelaj. Służbom białoruskim i rosyjskim o to właśnie chodzi aby nasi otworzyli ogień a potem jak wojna wybuchnie to nikt nie będzie pamiętał kto pierwszy strzelił.

  2. BUBA

   W wojsku nie ma obyczaju a regulamin użycia broni w czasie służby wartowniczej - bo tym jest pilnowanie składu NZu, terenu jednostki, granicy czy też pilnowanie miejsca postoju w czasie przemarszu jednostki. Gdy mnie powołają to mam obowiązek nacisnać na spust po wykorzystaniu regulaminowej próby zatrzymania i rozbrojenia obcego patrolu w reakcji na siegniecie po broń. Albo jesteś żołnierz albo nie, I nie ma tu miejsca na filozofię. Inaczej mówiąc są procedury na taki wypadek. Chyba że dowódca wyda rozkaz - nie reagować........................................................................ .................................................................................................................................................................................. Co innego jest gdy są czas pokoju przed 2014. Co innego jest gdy żołnierze sąsiada zabładzą w czasie ćwiczeń, np w mgle, czy w czasie lotu wzdłuż granicy czy nad wodami terytorialnymi a co innego jak ktoś ładuje sie do Twojego kraju z bronia tnąc zasieki które sa po to by nie właził i jeszcze grozi że bedzie strzelal w Polsce do polskich żołnierzy. Jezeli to za mało na reakcję to po co te bzdury o zielonych ludzikach itp. serwowane przez MON? Przecież i tak ich nie zatrzymają......... ................................................................................................................................................................................. Nieuolność MON doprowadzi do takiej sytuacji jak w Estonii w 2015. Białoruski patrol wejdzie do Polski, uprowadzi jakiegoś oficera WP lub SG który bedzie bał się strzelać w własnym kraju we własnej obronie i kolegów bo "obyczaje się zmieniły"................................................................................ .................................................................................................................................................................................

 20. Koszt płotu to 1,5 mld zł ...czyli pewnie 2-3 mld złotych. +Koszt utrzymania. Służby to chyba 30 mln miesięcznie. Od unii wyegzekwować pomoc finansową lub personalna w łapaniu bądź depertowaniu tych ludzi. Dając możliwość...zostajecie ,ale idziecie do roboty...nie ma roboty ,nie ma pobytu. Mają robić na socjal na masę dzieci. Do roboty na rolę,na budowę, sprzątaniu,udrażnianiu chyba,że fachowiec to co innego! Nie jakieś mury ,armię inne bzdurki rodem z ZSRR

  1. Lux

   Tak. Te tysiace inzynierow w Niemczech i Szwecji nie pracuje nie wiedziec czemu....

  2. przyjmowanie ruskich uchodźców odpada :)

 21. zen

  Jeśli uzbrojeni przekroczyli granicę to dlaczego nie zostali zatrzymani/zastrzeleni ? , co to pisowskie wojsko tam robi?

  1. Olaf

   A ty co sympatyk Frasyniuka.? To wojsko polskie anie pisowskie wyznawco tvn i Michnika.

 22. Lechu

  Zastanawiam się dlaczego te zdarzenia nie są filmowane, byłby jasny dowód na działania białorusinów, a tak są słowa przeciw słowom. No i dlaczego nie poproszono o pomoc Frontexu ?

  1. Grzegorz

   Frontex nie potrafi powstrzymać pontonow na morzu Śródziemnym z emigrantami a z łukaszenka sobie da radę. Chyba żartujesz. Każdy normalny wie że za tym stoi Rosja a nie żaden. Łukaszenka

 23. Carell

  Skoro Unia sie wypiela juz na sytuacje na granicy, to mam jedno pytanie- skoro mamy sojusz z USA i takim hojnym klientem dolara jestesmy, to gdzie sa wojska USA w tym momencie? Czy wspieraja razem z WOjskiem Polskim granice? Chyba wszyscy sobie zdajemey sprawe ze jak dojdzie do czegos to wschodnia Polska padnie bez jednego strzalu.

  1. Kadafi

   Bajki opowiadasz. Łukaszenka znalazł nowe źródło dolarów i tyle. Musi ich wypychać, bo utrzymanie czy odsyłanie imigrantów to już nie interes. Notabene gdyby Polska otworzyła granicę, to wszyscy pobiegliby do Niemiec. W Polsce nie chcą zostać nawet gdybyś im płacił. Łukaszenka zrobił prezent Kaczyńskiemu. Straszenie konfliktem powoduje, że rosną słupki PiS. Stara metoda dyktatorów. Chcesz się utrzymać u władzy wywołaj konflikt zbrojny, co wzmocni poparcie społeczne dyktatury.

  2. Jack

   Dobre pytanie. Od 6 lat w odróżnieniu od liberałów z PO kupujemy każdy sprzęt z USA dla armii dając im miejsca pracy i gdzie jest ich wdzięczność. Czemu nie ma wojsk USA na granicy. Tu chodzi o nasze bezpieczeństwo

 24. Skleroticus

  Po pierwsze kamery na hełmach naszych żołnierzy a po drugie w odwodzie strzelcy wyborowi. Kropka z celownika laserowego na czole skutecznie ostudzi zapał sowietów. Jak nie pomoże to całkowicie zablokować granicę dla przepływu towarów. Mogę się założyć, że pierwszy będzie interweniował w Mińsku Xi, potem Putin a dalej a jakże, Merkel. Koszty? I tak ponosimy więc te parę milionów, żeby zrekompensować straty przedsiębiorcom (ale wyłącznie naszym!!!) nas nie zrujnuje. Ale zrujnuje gołego Łukaszenkę i mocno zaboli Ruskich i Chińczyka.

  1. Jakub

   Kocham ten pomysł. Można by uwalić tylu komunistów i innych dziadów za jednym zamachem! Szczęść Boże!

  2. black

   Kamery na orzeszkach... Dobre :)

 25. Jojo88

  Nadtepnym razem :W przypadku zielonych ludzików: przywitać ogniem zaporowym. Prowokacje zaraz się skończą. Jeśli chodzi o rzucających kamienie i gałęzie : wariant węgierski- gaz i kule gumowe i będzie spokój. Trzeba mieć jaja, chłopaki z WOT.

  1. Lagor

   Przeciez tu o to chodzi... zebysmy dali sie sprowokowac i zeby mogli wejsc na nasze terytorium. Trzeba miec stalowe nerwy zeby tam byc... wiem!!! Ale nalezy zachowac spokoj do konca zeby nie dac im powodu do otworzenia ognia w strone Polski.

  2. Roshedo

   Może od razu wywiesimy biała flagę? Zrozum cham na ulicy który będzie chciał Cię okraść ma za nic głośny protest i możliwe reperkusje że strony prawa karnego. O wiele bardziej powstrzymujaco działa na niego gwarantowany " strzał w ryja" w przypadku próby agresji. Tu jest podobnie. Łobuz Łukaszenka myśli że Polska jest małym chudym niegroźnym studenciakiem do skrócenia. Musi się przekonać że niekoniecznie, dostać w ryj żeby uwierzyć i odpuścić....

Reklama

Najnowsze