Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Mariusz Kamiński na kwarantannie

Fot. MSWiA/Twitter
Fot. MSWiA/Twitter

W związku z bezpośrednim kontaktem z osobą zakażoną koronawirusem, po konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym, od 23 października br. przebywam na kwarantannie - informuje szef resortu spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. 

Minister Mariusz Kamiński, jak deklaruje, wszystkie obowiązki wykuje zdalnie, "pozostając w stałym kontakcie z pozostałymi członkami kierownictwa MSWiA i komendantami podległych mi służb". Szef MSWiA pracować będzie zdalnie przynajmniej do czwartku. Na wtedy też zaplanowano wykonanie u niego testu w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. 

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono zakażenie u 263 tys. 929 osób, zmarło 4483 chorych. W kierunku COVID-19 przebadano dotąd 4 mln 212 tys. 348 osób. Kwarantanna nakładana jest m.in. na osoby zdrowe, które miały styczność z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.

Kwarantanna wynikająca z ryzyka zakażenia koronawirusem, np. z uwagi na kontakt z osobą chorą, trwa 10 dni od dnia następującego po ostatnim dniu narażenia lub styczności ze źródłem zakażenia koronawirusem. Służby sanitarno-epidemiologiczne mogą podjąć decyzję o wydłużeniu lub skróceniu kwarantanny.

PAP/IS24

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze