Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

"Karabinek uniwersalny". UMO prezentuje Berettę ARX-160 [WIDEO]

Targi #WIĘZIENNICTWO2019 w Lublinie były miejscem w którym mundurowi mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem dedykowanym Służbie Więziennej. Podczas targów prezentowany był m.in. karabinek ARX-160 firmy Beretta, który już teraz znajduje się na wyposażeniu funkcjonariuszy SW, jak również system pozwalający zgrać ze sobą popularne Tasery i kamery nasobne, które znalazły się w ofercie firmy UMO z podwarszawskiej Zielonki.

Marcin Baranowski, szef szkolenia UMO w trakcie targów #WIĘZIENNICTWO2019 w Lublinie zaprezentował produkt wiodący, a więc karabinek Beretta ARX-160, będący uniwersalnym karabinkiem kompaktowym. Przypomniał, że Służba Więzienna zakupiła już w ubiegłym roku tego rodzaju uzbrojenie. Na Targach Lublin można było zobaczyć również dodatkowy asortyment do samego karabinka w postaci np. specjalistycznych celowników.

Baranowski podkreślał, że ARX-160 Beretta jest karabinkiem wygodnym w użytkowaniu, który można ułożyć pod preferencje konkretnego użytkownika, pozwalając na samodzielną konfigurację. Co więcej, jest w tym przypadku możliwość obsługi tego rodzaju broni przez osoby praworęczne oraz leworęczne, niezależnie od budowy ciała konkretnej osoby. 

Na targach w Lublinie można było również obejrzeć rozwiązanie zespalające popularne Tasery z kamerami nasobnymi. Ich spięcie pozwala na automatyczne włączenie zapisu z kamery w przypadku odbezpieczenia urządzenia Taser.

jr

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze