Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Efektywne sprawdzanie bagażu według firmy Nuctech

Fot. InfoSecurity24
Fot. InfoSecurity24

Współczesna ochrona granic, niezależnie czy mowa jest o przejściach granicznych, czy też kluczowych portach morskich oraz lotniczych, jest w znacznym stopniu determinowana efektywnym oraz szybkim skanowaniem bagażu oraz innych pakunków o zróżnicowanych rozmiarach. W tym roku, podczas II Wschodniej Konferencji i Targów Ochrony Granic w Lublinie, firma Nuctech zaprezentowała specjalistyczny system do kontroli metodą rentgenowskiej tomografii komputerowej o nazwie Kylin. Konstruktorzy zapewniają, że wspomniane urządzenie łączy technologię rozróżniania materiałów przy użyciu podwójnej energii oraz spiralnej tomografii komputerowej.

Przy zastosowaniu Kylin można gromadzić w systemie informacje wielowymiarowe. Użytkownicy systemu uzyskują zdolność do prowadzenia kontroli obiektów w widoku 360°, a jednocześnie uzyskują intuicyjne obrazy z łatwiejszą identyfikacją nielegalnych substancji. W tym również np. specjalnie ukrytych w warstwach lub umieszczonych pod określonym kątem. Stąd też, Kylin, firmy Nuctech Company Limited, automatycznie wykrywa stałe materiały wybuchowe, ale też w formie płynnej. Jego zastosowanie pozwala również na sprawdzanie pakunków oraz bagażu pod kątem możliwych prób przemytu narkotyków oraz innych środków odurzających. Zdaniem Nuctech, Kylin ma charakteryzować się wyższym prawdopodobieństwem wykrycia niedozwolonych czy też niebezpiecznych substancji, a przede wszystkim znacząco ograniczyć liczbę fałszywych alarmów, które angażują osoby zajmujące się na co dzień kontrolą.

image
Fot. InfoSecurity24

Zastosowana w produkcie Nuctech tomografia komputerowa, z podwójną energią, pozwala na oznaczanie wykrytych materiałów różnymi kolorami i ich wyświetlanie w postaci obrazów 3D. Obsługa systemu pozwala na np. przetwarzanie obrazów 3D, w przypadku potrzeby przeprowadzenia pomiarów 3D, zastosowania znaczników 3D czy też superpenetracji 3D. Kylin spełnia tym samym wymagania normy ECAC EDSCB C2. Wskazuje się, iż atutem tego konkretnego urządzenia Nuctech ma być m.in. zastosowanie większego światła tunelu oraz bazowanie na stworzeniu warunków do wyższej przepustowości systemu do kontroli. Co więcej, Kylin ma dysponować możliwością zdalnego przeprowadzania badań, obsługi oraz diagnozy. Przez co jest możliwość szybkiego współdzielenia pozyskanych danych pomiędzy różnymi obszarami dzięki przetwarzaniu komputerowemu w ramach tzw. chmury.

Nuctech oferuje swoje rozwiązania, w tym prezentowany w Lublinie Kylin, do szeregu odbiorców państwowych i niepaństwowych. Oczywiście mowa jest m.in. o lotniskach i ich infrastrukturze, ale też punktach odprawy celnej w różnych częściach danego państwa. Nie można pominąć możliwości ulokowania Kylin w infrastrukturze krytycznej, budynkach wymagających specjalnego nadzoru (np. parlamenty, budynki rządowe, sądy) czy też w przypadku potrzeby zabezpieczenia dużych eventów, gromadzących całe rzesze ludzi. Szczególnie, że Nuctech zaznaczył, iż istnieje możliwość integracji oraz komunikacji Kylin z różnymi systemami zautomatyzowanego transportu i odbioru bagażu.

image
Fot. InfoSecurity24

Na stoisku Nuctech można było zapoznać, poza prezentowanym systemem Kylin, z innymi produktami, tj. system do kontroli metodą rentgenowskiej tomografii komputerowej XT2080AD, XT2100HS, systemami kontroli rentgenowskiej CX150180D, CX100100D, CX7555D, skanerem płynów RT1003EB, a także mobilnym punktem kontrolnym MXT80. Przypomnijmy także, że Nuctech Warsaw otwiera nowy zakład produkcyjno-biurowy w Kobyłce Wspomniana inwestycja ma mieć wartość ok. 40 milionów złotych i zajmować powierzchnię prawie 6 000 m kw., co pozwoli firmie na podwojenie produkcji zaawansowanych technologicznie produktów i systemów bezpieczeństwa dla jednostek kontroli na rynkach europejskich. Nuctech Warsaw, należy do chińskiego przedsiębiorstwa technologicznego Nuctech Co. Ltd.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze