Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Co tam Panie w… bezpieczeństwie, czyli podsumowanie tygodnia [17.04-23.04]

Fot. KWP w Gorzowie Wlkp.; Andrzej Nitka
Fot. KWP w Gorzowie Wlkp.; Andrzej Nitka

Co wydarzyło się w minionym tygodniu? Na co warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury podsumowania tygodnia.Policjanci oddali strzały

19 kwietnia, podczas próby zatrzymania mieszkańca Rudy Śląskiej, policyjni kontrterroryści użyli broni. Z informacji podanych przez formację wynika, że mężczyzna podczas ucieczki staranował radiowozy i mierzył z broni palnej do policjantów. Padły strzały. 36-latek na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

Ruszył z bronią na policjantów. Mundurowi oddali strzały [AKTUALIZACJA]Będzie gdzie postrzelać

Morski Oddział Straży Granicznej poinformował 19 kwietnia, że do dyspozycji funkcjonariuszy oddana została nowoczesna, kryta strzelnica. Inwestycja sfinansowana z ustawy modernizacyjnej kosztowała prawie 12 mln zł.

MOSG ma do dyspozycji nową strzelnicę za 12 mln złotychMundurowe szkolenia z pierwszej pomocy do zmiany

MON i MSWiA skierowały w poniedziałek 19 kwietnia do uzgodnień projekt rozporządzenia dotyczący organizacji szkoleń w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Konieczność nowelizacji obowiązującego rozporządzenia wynika m.in. – jak wskazują autorzy projektu - z rosnących potrzeb szkoleniowych obu resortów.

Zmiany w szkoleniach z kwalifikowanej pierwszej pomocy. MSWiA i MON przygotowały nowelę rozporządzeniaNowe karabiny wyborowe

Policja, 19 kwietnia, poinformowała o ogłoszeniu przetargu na zakup karabinów wyborowych kal. 7,62 x 51 mm. Sprzęt trafić ma do policyjnych kontrterrorystów. Policja kupić może nawet 27 kompletów nowej broni.

Policja inwestuje w karabiny wyboroweOpóźniony patrolowiec

20 kwietnia za pośrednictwiem Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, Morski Oddział Straży Granicznej poinformował, o kolejnym opóźnieniu w dostawie łodzi patrolowej. Powodem przesunięcia terminu dostawy - tym razem na 31 maja 2021 roku - ma być trwająca pandemia COVID-19. Czy nowa łódź trafi do Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej z Gdańska, tym razem trafi w założonym terminie?

Dostawa patrolowca dla MOSG z kolejnym opóźnieniemRząd za "emeryturą" dla mundurowych zwierząt

Rada Ministrów przyjęła 21 kwietnia projekt ustawy całościowo regulującej status zwierząt w służbach. Zmiany te zostały zapowiedziane przez ministra Mariusza Kamińskiego w lutym br. Teraz dokument trafi do Sejmu, jednak biorąc pod uwagę wcześniejsze zapowiedzi wszystkich sił politycznych wiele wskazuje na to, że dokument zostanie poparty przez zdecydowaną większość posłów. 

Bliżej bezpiecznej "emerytury" dla zwierząt w służbach mundurowychWyciekły dane mundurowych

22 kwietnia rzecznik komendanta głównego policji inspektor Mariusz Ciarka poinformował, że ze środków budżetowych policji zostały wykupione kody alertu BIK dla policjantów, których dane zostały opublikowane w internecie. To reakcja na udostępnienie w sieci, przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, informacji o ok. 22 tys. funkcjonariuszach różnych formacji. Chodzi m.in. o policjantów (także z CBŚP), celników, pracowników Służby Ochrony Państwa, Administracji Skarbowej, Straży Granicznej, Straży Pożarnej (także ochotniczej), Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Miejskiej, Straży Ochrony Kolei czy Służby Więziennej. 

KGP: wykupiono alerty BIK dla policjantów, których dane opublikowano w internecieOperatorzy CPR bedą mieli więcej pracy

MSWiA 23 kwietnia poinformowało, że do listopada 2021 roku będzie trwał proces przełączania numeru alarmowego 998 do centrów powiadamiania ratunkowego. Jak zapewnia resort spraw wewnętrznych i administracji, numer 998 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Operacja z przełączaniem numeru 998 jest identyczna, jak przeprowadzone w latach 2017-2018 przełączenie numeru 997.

Dzwonisz na 998? Już niedługo telefonu nie odbierze strażakReklama
Reklama


 

Reklama

Komentarze

    Reklama