Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Co tam Panie w… bezpieczeństwie, czyli podsumowanie tygodnia [03.04-09.04]

Fot. Zespół prasowy KG PSP; Areszt Śledczy w Opolu/Facebook
Fot. Zespół prasowy KG PSP; Areszt Śledczy w Opolu/Facebook

Co wydarzyło się w minionym tygodniu? Na co warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury podsumowania tygodnia.Największa kampania w historii

Dyrektor Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Konrad Romik poinformował 7 kwietnia, że planowana jest ogólnopolska kampania informacyjna o nadchodzących zmianach w prawie o ruchu drogowym. Rozpocznie się ona jeszcze przed wejściem w życie przepisów, ale jej nasilenie nastąpi od dnia 1 czerwca, kiedy nowelizacja wejdzie w życie.

Nadchodzą spore zmiany w prawie o ruchu drogowym. Będzie kampania informacyjnaKoniec "Czujnego Strażnika"

Po sześciu latach z ulic i dworców Brukseli zniknęły ostatnie patrole belgijskiego wojska. Pilnowały one bezpieczeństwa od 2015 roku - po atakach terrorystycznych w Paryżu. Obowiązki żołnierzy przejęła policja. W szczytowym momencie operacji - w październiku 2016 roku - zmobilizowano do jej wykonywania 1828 żołnierzy.

Wojsko wycofuje się z Brukseli. Obowiązki żołnierzy przejmuje policjaPolicjanci kradną amunicję

Saksońskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ze skutkiem natychmiastowym zwolniło szefa państwowego urzędu kryminalnego (LKA) Petrica Kleine'a i Svena Mewesa, szefa departamentu odpowiedzialnego za jednostki specjalne. Tłem jest śledztwo prokuratury w sprawie skandalu związanego z kradzieżą amunicji, toczące się przeciwko 17 policjantom - informuje portal MDR. Następca szefa LKA został już wskazany, będzie nim 48-letnia Sonja Penzel.

Dymisje w saksońskiej policji po aferze z kradzieżą amunicjiWsparcie z Pałacu?

NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa poinformował 7 kwietnia, że do prezydenta Andrzeja Dudy trafiło pismo dotyczące kolejnego wieloletniego planu modernizacji Służby Więziennej. To on ma umożliwić formacji dalszy rozwój i pozwolić na dokończenie prac, które rozpoczęły się dzięki programowi z lat 2017-2020. 

Panie prezydencie, czy pomoże Pan z tą modernizacją?Monitoring sprzeczny z prawem?

Mundurowi ze Służby Więziennej skarżą się związkowcom z NSZZ FiPW na instalowanie kamer w pomieszczeniu monitorowego, skierowanych na pracę funkcjonariuszy wyznaczonych do pełnienia służby na tym stanowisku. Jak dowiedział się InfoSecurity24.pl, formacja miała się dopatrzyć uchybień w związku z samobójstwami, których liczba wzrosła na początku bieżącego roku. 

Monitorowy pod obserwacjąTych nagród nie będzie

9 kwietnia mł. bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że komendant główny Państwowej Straży Pożarnej skierował do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie. Dotyczy ono opublikowanego w mediach pisma, które zostało opatrzone sfałszowanym podpisem nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka. Miał on zwrócić się w nim do komendantów wojewódzkich oraz komendantów szkół PSP ws. nagród pieniężnych z okazji Dnia Strażaka.

Nagrody dla strażaków po szczepieniu? PSP: to fake newsReklama

Komentarze

    Reklama