Reklama

Służby Mundurowe

400 funkcjonariuszy wzmocni wschodnią granicę

  • fot: Straż Graniczna
    fot: Straż Graniczna

MSW pracuje nad wzmocnieniem naszej granicy z Ukrainą. Zostanie tam skierowanych dodatkowo 400 funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy wkrótce zostaną także wsparci nowoczesnym sprzętem.

Minister Spraw Wewnętrznych, Bartłomiej Sienkiewicz, podczas wystąpienia w Sejmie zapewniał o konieczności zapewnienia bezpieczeństwa granic państwowych RP z uwagi na konflikt na terenie Ukrainy. Oświadczył, że część niezbędnych działań w tym zakresie została już zrealizowana.

Przesunęliśmy 400 funkcjonariuszy na ochronę granicy wschodniej. Kolejnych 500 jest w odwodzie gotowych do użycia, gdyby zaszły ku temu konieczne okoliczności – powiedział minister Sinekiewicz. Podkreślił również, że obecnie spośród 10 tysięcy funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy pełnią służbę na polskich granicach, 4,5 tysiąca służy na odcinku granicy polsko-ukraińskiej.

Szef MSW zapowiedział również o uruchomienie programu technicznego wsparcia ochrony granicy, który oznacza zakup pojazdów dla Straży Granicznej, lekkich samolotów, śmigłowca wielozadaniowego oraz bezpilotowych systemów latających. Planowana jest również budowa wież z głowicami optoelektronicznymi pozwalających na zdalne monitorowanie granicy i wczesne ostrzeganie.

(DS)

Reklama

Komentarze

    Reklama