Reklama

Służby Mundurowe

113 pistoletów maszynowych dla Policji

Komendant Główny Policji ogłosił ponownie przetarg na dostawę 113 pistoletów maszynowych typu MP5 kalibru 9 mm w dwóch wariantach. Termin składania ofert mija 16 września, natomiast dostawy mają być zrealizowane do połowy grudnia 2015 roku. 

Jest to już druga w krótkim czasie próba KGP pozyskania pistoletów maszynowych MP5. W przetargu, którego termin składania ofert upłynął 7 lipca, Policja miała pozyskać łącznie 218 sztuk broni w wersjach MP5A5, MP5K-PDW oraz MP5SD6.

Nowy przetarg dotyczy dostaw 110 kompletów pistoletów maszynowych MP5A5 (wariant ze składaną kolbą) oraz 3 sztuk broni w wariancie MP5SD6 (wersja ze zintegrowanym tłumikiem dźwięku i składaną kolbą) wraz z wyposażeniem. Oba warianty wykorzystują amunicję 9x19 mmm Parabellum.

Co ciekawe, liczba zamawianej broni w tych wariantach jest identyczna jak w poprzednim przetargu, podobnie jak termin dostaw, który w tym wypadku rozpoczyna się cztery dni po otwarciu ofert, 20 września. Całość zamówienia ma zostać zrealizowana do 15 grudnia. W ocenie złożonych ofert 80% stanowi cena, 10% okres gwarancji na broń i magazynki, a 10% to kompatybilność z posiadanymi już na wyposażeniu egzemplarzami. 

Reklama

Komentarze

    Reklama