Żołnierze promują nowoczesny patriotyzm

19 czerwca 2015, 16:33
fot. D.Sadza/Defence24
fot. D.Sadza/Defence24
fot. D.Sadza/Defence24
fot. D.Sadza/Defence24

Druga edycja Festynu Patriotycznego „Tobie Ojczyzno” odbyła się w Warszawie na Lotnisku Babice w dniach 13-14 czerwca 2015 r. W ramach wydarzenia zorganizowano kolejny memoriał im. gen. bryg. Sławomira Petelickiego, twórcy i pierwszego dowódcy Jednostki Wojskowej GROM.

Celem wydarzenia było zaprezentowanie sprzętu i wyposażenia Sił Zbrojnych RP oraz służb mundurowych, a także pokazanie widzom ich potencjału i możliwości. Impreza miała promować wśród społeczeństwa nowocześnie pojęty patriotyzm i ukazać historię oręża polskiego.

Główną atrakcją imprezy były pokazy dynamiczne wojska i służb mundurowych. Pierwszego dnia festynu odwiedzający mieli możliwość zobaczenia skoków spadochronowych w wykonaniu żołnierzy Jednostki Wojskowej GROM. Próbkę swoich możliwości zaprezentowali także żołnierze Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej z Warszawy. W kolejnym dniu odbywały się pokazy operacyjne w wykonaniu funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu oraz Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji.

Równolegle ze wszystkimi innymi atrakcjami miała miejsce wystawa statyczna sprzętu i uzbrojenia wojska i innych służb mundurowych, wystawa ciężkiego sprzętu wojskowego z Muzeum Wojska Polskiego używanego w okresie II wojny światowej. Uczestnicy mogli odwiedzać szereg stoisk, na których zaprezentowali się partnerzy wydarzenia m. in. jednostki wojskowe podległe Dowództwu Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych i poszczególne służby mundurowe. Znaczną ilość sprzętu zaprezentowali również strażacy z OSP. Podczas festynu odbyły się również pokazy i warsztaty sztuk walk wschodnich.

Tegoroczna edycja festynu patriotycznego „Tobie Ojczyzno” cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających. Kolejna edycja imprezy jest planowana na wrzesień przyszłego roku.

Obszerną fotorelację z festynu patriotycznego "Tobie Ojczyzno" można znaleźć tutaj

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
fan Volvo
wtorek, 7 lipca 2015, 18:30

Wywalcie ten "nowoczesny". To przekaz rodem z trzymających 90% rynku polskojęzycznych, niemieckich portali/gazet Axela Springera, Polskapresse , Bauera i z "naszej" Woronicza o której Kwaśniewski powiedział "To jest dziesięć lat doświadczeń mojej prezydentury. Trzy najbardziej zdemoralizowane instytucje w Polsce to jest po pierwsze – prokuratura, po drugie – służby specjalne, po trzecie – telewizja publiczna. Później jest wielka przepaść. Możesz narzekać na sądy, na administrację. Ale oni się jako tako trzymają. Natomiast te trzy instytucje – kupią, sprzedadzą, zdradzą, zniszczą”."

szyderczy szyderca
czwartek, 9 lipca 2015, 23:32

Nowoczesny patriotyzm to husarz z tęczową flagą. Nowoczesny patriotyzm to popieranie invitro, gejów i lesbijek. Nowoczesny patriotyzm to również małżeństwa dwóch panów iub pań. Nowoczesny patriotyzm to przyjmowanie obcych i wrogich nam kultur z afryki, bliskiego wschodu i azji.

Tweets InfoSecurity24