Reklama

Służby Mundurowe

Zdesperowany policjant zastrzelił się w swoim mieszkaniu w Warszawie

  • Fot. antyterrorysta.pl
    Fot. antyterrorysta.pl

14 stycznia br. w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej, policjant Komendy Stołecznej Policji, który zabarykadował się w swoim mieszkaniu po zranieniu żony nożem, popełnił samobójstwo. Obecni na miejscu antyterroryści, mimo podjętej akcji, nie zdążyli temu zapobiec.Wydarzenia rozpoczęły się ok. godz. 10, gdy w jednym z mieszkań na warszawskiej Pradze doszło do awantury rodzinnej - mężczyzna (jak się potem okazało policjant) zranił nożem swoją żonę, a następnie zabarykadował się w mieszkaniu.

Na miejsce przybyli policjanci, antyterroryści i straż pożarna. W bloku odcięto gaz i prąd. Ok. godz. 13, antyterroryści rozpoczęli szturm mieszkania. Użyli, m.in. granatów hukowych. Kiedy wtargnęli do lokalu, prowodyr zajścia już nie żył - zastrzelił się z własnej broni służbowej.

Ranną kobietę przewieziono do szpitala z ranami ciętymi klatki piersiowej i pleców.

Nie wdając się w ocenę pracy funkcjonariuszy, należy odnotować kolejny, po Sanoku przypadek, gdy policjanci nie zdążyli ująć agresora przed popełnieniem samobójstwa. W przypadku warszawskim, na szczęście nie doszło do śmierci innych osób.

(MMT)

 
Reklama

Komentarze

    Reklama