Reklama

Za Granicą

Ukraińskie MSW instruuje jak zrobić koktajle Mołotowa. "Przygotowujmy się!"

Autor. dutch ministry of defence/wikimedia commons

Ukraińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych opublikowało na swoim oficjalnym profilu na Facebooku instrukcję sporządzania butelek zapalających, tzw. „koktajli Mołotowa”

Reklama

Na grafice z wizerunkiem butelki zapalającej zamieszczonej przez ministerstwo widnieje napis "Przygotowujmy się!". Wypisano także kolejne kroki, jakie należy wykonać w celu przygotowania koktajlu oraz jego niezbędne składniki.

Reklama
Reklama

Jak przypominają ukraińskie media, w najnowszej historii Ukrainy "koktajl Mołotowa" był wykorzystywany przez demonstrantów w starciach z wojskiem podczas prounijnych protestów z 2014 roku znanych pod nazwą Euromajdanu.

Do używania koktajli "koktajli Mołotowa" wzywa też Sztab Generalny Ukrainy. Za pośrednictwem Twittera, prosi mieszkańców o informacje na temat ruchu obcych wojsk. "Zrób koktajle Mołotowa, zneutralizuj okupanta! " - czytamy.

Ministerstwo Obrony Ukrainy podało, że straty rosyjskie są szacowane na 800 żołnierzy. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński w swojej przemowie podał liczbę strat ukraińskich: ponad 100 zabitych i ponad 300 rannych. Rosja rozpoczęła otwartą agresję na Ukrainę. W czwartek 24 lutego rozpoczęły się uderzenia rakietowo-lotnicze na miasta na Ukrainie, w tym m.in. Kijów, Charków i Kramatorsk, po tym jak prezydent Władimir Putin poinformował o rozpoczęciu specjalnej operacji wojskowej w Donbasie. Prowadzony jest też ostrzał artyleryjski, desanty śmigłowcowe, rajdy dywersantów przebranych w ukraińskie mundury oraz ataki wojsk lądowych. Działania Rosji zostały potępione przez Stany Zjednoczone i NATO. Kijów – stolica Ukrainy, szykuje się do obrony.

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze (2)

  1. ito

    Co mają zamiar w ten sposób osiągnąć prócz gwałtownego wzrostu strat wśród cywilów? Z taką "bronią" przydatność bojowa jest iluzoryczna, ale taka "broń” wystarczy, żeby przeciwnik strzelał do nich bez litości.

  2. Švejk

    Na Euromajdanie nie było po drugiej stronie ruskich.

Reklama

Najnowsze