Reklama

Za Granicą

Ukraińska SG: sytuacja na granicy z Białorusią napięta, ale pod kontrolą

Ukraina flaga
Autor. Just Click's With A Camera/Flickr/Domena publiczna

Sytuacja na granicy ukraińsko-białoruskiej jest napięta, ale pozostaje pod kontrolą - zapewnił w niedzielę rzecznik straży granicznej Ukrainy Andrij Demczenko, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Reklama

"Sytuacja jest napięta, ale, jeśli mówimy o linii granicy, to sytuacja pozostaje całkowicie pod kontrolą. Nie odnotowujemy zmian w charakterze działań tych jednostek sił zbrojnych Białorusi, które wzmacniają granicę z Ukrainą, ani w ich liczebności, ani w charakterze działań w ogóle" - powiedział Demczenko. Zapewnił, że ukraiński wywiad i odpowiednie jednostki sił obronnych obserwują sytuację na całym terytorium Białorusi, bo "Rosja aktywnie naciska na Białoruś", by ta przyłączyła się do wojny przeciwko Ukrainie - przekazuje Interfax-Ukraina.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Demczenko podkreślił też, że zarówno granicy z Białorusią, jak i z Rosją poświęcana jest duża uwaga, by w razie konieczności dać odpór siłom przeciwnika.

Na Białoruś z Rosji łącznie przybyć ma ok. 9 tys. wojskowych w ramach formowania regionalnego zgrupowania wojsk - poinformowała w niedzielę agencja Interfax-Ukraina, powołując się na białoruski resort obrony. Na Białoruś zaczęła przybywać z Rosji lotnicza składowa zgrupowania.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ostrzegł, że Rosja próbuje wciągnąć Białoruś w wojnę i w tym celu może być zorganizowana jakaś prowokacja.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze