Reklama

Za Granicą

Szef SBU w obwodzie charkowskim zwolniony za bezczynność na początku wojny

Wołodymyr Zełenski Ukraina
Autor. president.gov.ua

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował w niedzielę, że w trakcie wizyty w obwodzie charkowskim zdymisjonował szefa regionalnych struktur Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Powodem była jego bezczynność w pierwszych dniach inwazji Rosji.

Reklama

"Przyjechałem, zorientowałem się w sytuacji i zwolniłem szefa obwodowej SBU za to, że nie działał on na rzecz obrony miasta od pierwszych dni wojny, a myślał tylko o sobie" - poinformował Zełenski. Ukraiński prezydent wypowiedział się w nagraniu wideo, opublikowanym w niedzielę wieczorem.

Reklama

Zwolnionym szefem SBU w obwodzie charkowskim jest Roman Dudin - wyjaśnił portal Ukrainska Prawda.

Zełenski zapewnił, że władze obwodu charkowskiego i głównego miasta regionu - Charkowa, wykazały się skutecznością w pierwszych dniach inwazji. Ocenił, że "armia, policja, mer Charkowa, administracja obwodu działają na rzecz zwycięstwa". Poinformował, że jedna trzecia obwodu charkowskiego wciąż jest okupowana przez wojska rosyjskie.

Reklama

Zełenski spotkał się w niedzielę z merem Charkowa Ihorem Terechowem i szefem obwodu Ołehem Syniehubowem. Odwiedził też pozycje wojsk ukraińskich na froncie.

Charków to drugie co do wielkości miasto Ukrainy, liczące przed inwazją rosyjską blisko 1,5 mln mieszkańców. Leży zaledwie około 40 km od granicy z Rosją.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama