Reklama

Za Granicą

Szef PSP: dla strażaków z Ukrainy przekazano już 1132 palety sprzętu oraz 66 samochodów pożarniczych

Bartkowiak straż pożarna
Autor. MSWiA/Twitter

Polscy strażacy w dalszym ciągu koordynują międzynarodową pomoc od strażaków z całego świata dla ratowników z Ukrainy. Przekazano już 1132 palety sprzętu oraz 66 samochodów pożarniczych - poinformował w poniedziałek komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Reklama

"Polscy strażacy w dalszym ciągu koordynują międzynarodową pomoc od strażaków z całego świata dla ratowników z Ukrainy. Do 25 kwietnia 2022 roku przekazano już 1132 palety sprzętu oraz 66 samochodów pożarniczych.#SolidarnizUkrainą" - napisał w poniedziałek na Twitterze szef PSP.

Reklama

Wcześniej PSP informowała o zbiórce sprzętu dla ukraińskich strażaków, którą komendant główny PSP ogłosił dwa dni po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Sprzęt pożarniczy był zbierany w komendach miejskich i powiatowych PSP. Przekazano wtedy m.in. kamery termowizyjne, agregaty prądotwórcze, hełmy i ubrania specjalne. Wysłane zostały również torby medyczne i inny sprzęt pożarniczy.

Czytaj też

"PSP współpracuje również ze strażami pożarnymi z całego świata, chcącymi zaoferować sprzęt pożarniczy dla strażaków z Ukrainy. Pełnimy w tym zakresie rolę koordynatora i udzielamy wsparcia w przyjęciu tego sprzętu na terytorium Polski i przekazaniu przyjaciołom z Ukrainy" - informowano.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama