Reklama

Za Granicą

Pracował w ukraińskiej zbrojeniówce i szpiegował dla Rosjan [WIDEO]

SBU
Autor. СБ України (@ServiceSsu)/Twitter

Ukraińska SBU zapobiec miała wyciekowi niejawnych informacji z jednego z wiodących przedsiębiorstw państwowych, wchodzącego w skład Ukroboronpromu. Zatrzymany mężczyzna zdobyte dane przekazywać miał Rosjanom.

Reklama

W wyniku operacji specjalnej, jaką funkcjonariusze SBU przeprowadzili w Kijowie, zatrzymano rosyjskiego agenta, który – w celu zbierani informacji wywiadowczych – pracować miał dla ukraińskiej firmy zbrojeniowej Ukroboronprom. Miał on jednak zostać – jak przekonuje SBU – zdemaskowany już na samym początku swojej działalności i od tego czasu pozostawał pod obserwacją. Ukraińskie służby stopniowo dokumentować miały jego przestępczą działalność. 

Reklama
YouTube cover video
Reklama

Zatrzymany mężczyzna miał m.in. zbierać informacje o dostępnej ukraińskiej broni, która dostarczana jest jednostkom na frontach wschodnim i południowym. W ramach prowadzonej działalności rosyjski agent miał także przygotowywać "raporty" o skutkach rosyjskich ataków rakietowych na stolicę. W tym celu rejestrował wygląd ukraińskich obiektów po ostrzale. Wszystkie informacje przekazywane były - jak podaje SBU - ostatecznie trafiać miały do rosyjskiego wywiadu wojskowego.

Według SBU, w trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli środki łączności, które zawierały materiały potwierdzające przestępczą działalność.

Reklama

Komentarze

    Reklama