Reklama

Za Granicą

Międzynarodowa akcja policji. Zatrzymano 130 podejrzanych o handel ludźmi

Autor. Europol/Twitter

Około 130 osób podejrzanych o udział w handlu ludźmi zatrzymano we wspólnej akcji policji z 22 krajów Europy, w tym z Polski - poinformował we wtorek Europol.

Reklama

W ramach operacji między 6 a 13 czerwca, koordynowanej przez unijną agencję straży granicznej Frontex oraz międzynarodową organizację policji Interpol, zdołano też zidentyfikować ponad 100 ofiar handlu ludźmi. Przeprowadzono kontrolę prawie miliona osób i 200 tys. pojazdów na granicach morskich, lądowych i powietrznych, głównie na intensywnie eksploatowanych trasach prowadzących do Europy.

Reklama

Europol wspierał koordynację działań operacyjnych, ułatwiał wymianę informacji i zapewniał wsparcie analityczne.

W akcji wzięło udział 15 krajów Unii Europejskiej oraz Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Macedonia Północna, Serbia, Ukraina, Wielka Brytania i Liechtenstein. Łącznie zaangażowano w nią 22 500 funkcjonariuszy organów ścigania.

Reklama

Według Europolu najbardziej narażoną grupą wśród osób będących przedmiotem handlu i wykorzystywania są nieletni. Wielu pada ofiarami wykorzystywania seksualnego, jest zmuszanych do żebractwa i różnego rodzaju przestępczości oraz handlu narkotykami. Stają się również ofiarami wyzysku w pracy i niewolnictwa domowego.

Źródło:PAP

Komentarze

    Najnowsze