Reklama

Za Granicą

Kanadyjska policja będzie zbierać dowody rosyjskich zbrodni wojennych

Ukraina wojna Rosja
Autor. Defence of Ukraine/Twitter

Specjaliści dochodzeniowi kanadyjskiej policji federalnej będą pomagać Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu w Hadze (MTK) w zbieraniu dowodów zbrodni wojennych na Ukrainie – poinformował we wtorek minister bezpieczeństwa publicznego Kanady Marco Mendicino.

Reklama

"Kanada wysyła zespół RCMP (Royal Canadian Mounted Police) do pomocy w dochodzeniu prowadzonym przez MTK w sprawie zbrodni wojennych na Ukrainie. Widzimy jak rośnie liczba ofiar i powiększa się skala kryzysu humanitarnego i jest szczególnie ważne, by ci, którzy popełniają te okrucieństwa, zostali pociągnięci do odpowiedzialności" - napisał we wtorek Mendicino na Twitterze.

Reklama
Reklama

Zespół śledczych wysyłany na prośbę MTK będzie pomagał w zbieraniu dowodów rosyjskich zbrodni wojennych na Ukrainie. Informacje mogą być wykorzystane przeciw odpowiedzialnym za zbrodnie Rosjanom. RCMP będzie też gromadzić dowody, których dostarczą ukraińscy uchodźcy w Kanadzie – poinformował Mendicino w wywiadzie dla dziennika "The Globe and Mail".

Telewizja Global News podała we wtorek, że przedstawiciele Ukrainy podczas rozmów pokojowych prowadzonych we wtorek w Turcji wskazali Kanadę obok Polski, Turcji i Izraela, jako potencjalnego gwaranta bezpieczeństwa dla swojego neutralnego statusu w przyszłości.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama