Reklama

Za Granicą

Baron narkotykowy zatrzymany. Europol: koordynował produkcję w Europie

Autor. Europol

43-letni obywatel Kolumbii, który pracował dla meksykańskich karteli narkotykowych, został aresztowany w tym tygodniu w miejscowości Tulua w Kolumbii – poinformował w czwartek Europol. Mężczyzna został zatrzymany na podstawie holenderskiego nakazu aresztowania.

Reklama

Z informacji Europolu wynika, że 43-latek koordynował produkcję m.in. metamfetaminy w Holandii dla meksykańskich karteli. Mężczyzna jest także podejrzany o sprowadzanie do Europy dużych ilości kokainy oraz produkcję syntetycznych narkotyków w laboratoriach znajdujących się na terenie Niderlandów.

Reklama

Jak podano, dzięki działaniom śledczych, mężczyznę udało się powiązać z konfiskatą 2,5 tony metamfetaminy w 2019 r. Zdaniem mundurowych, jest on także zamieszany w proceder prania dużych ilości pieniędzy. 

Śledztwo prowadzone było przez holenderski wymiar sprawiedliwości we współpracy z Europolem. W jego efekcie doprowadzono do likwidacji kilku laboratoriów narkotykowych, a także aresztowano 50 osób w całej Europie. Jak podaje Europol, zatrzymany Kolumbijczyk oczekuje obecnie na ekstradycję do Holandii.

Reklama

W operacji udział brały policje z: Holandii (Politie), Hiszpanii (Policía Nacional oraz Guardia Civil), Kolumbii (Policía Nacional de Colombia), a także US Drug Enforcement Administration (US DEA) i Europejskie Centrum ds. Poważnej Przestępczości Zorganizowanej (ESOCC).

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama