Reklama

Służby Mundurowe

Ukraiński prezydent chce przyspieszenia dostaw sprzętu z Polski

  • Fot. mvs.gov.ua.
    Fot. mvs.gov.ua.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zwrócił się z prośbą o przyspieszenie procedur celnych związanych z dostawami kamizelek kuloodpornych z Polski w rozmowie telefonicznej z premierem Donaldem Tuskiem.

Według komunikatu biura prasowego Poroszenki ukraiński prezydent poprosił Donalda Tuska o „przyspieszenie procedur” związanych ze wsparciem przekazywanym z Polski. Dotyczy to w szczególności procedur celnych w zakresie dostaw wyposażenia ochronnego dla żołnierzy i funkcjonariuszy sił ukraińskich, czyli hełmów i kamizelek kuloodpornych.

Gwardia Narodowa Ukrainy zaprezentowała niedawno hełmy i kamizelki kuloodporne, które zostały dostarczone z Polski. Według informacji służb prasowych prezydenta Ukrainy, Donald Tusk miał się zgodzić koniecznością uproszczenia procedur związanych z dostawami sprzętu.

Prezydent Ukrainy wyraził wdzięczność za wsparcie Polski w ciągu kryzysu ukraińskiego. Petro Poroszenko jest zaniepokojony rosyjskimi działaniami propagandowymi, wskutek których nieprawdziwe informacje trafiają do "europejskiej przestrzeni medialnej".

Reklama

Komentarze

    Reklama