Reklama

Służby Mundurowe

Terroryści w Porcie Wojennym Gdynia. Pokazowe ćwiczenia jednostek AT [FOTO]

  • Fot. www.dgrsz.mon.gov.pl
  • Fot. Bram.Koster/Flickr/CC 2.0

W gdyńskim porcie wojennym, odbyło się szkolenie instruktażowo-metodyczne z pozorowanym naruszeniem systemu ochrony. Ćwiczenia pokazowe działań antyterrorystycznych zostały przeprowadzone w ramach szkolenia komendantów ochrony jednostek i instytucji podległych Dowództwu Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych RP.

Jak informuje kmdr ppor. Radosław Pioch, w zorganizowanym w Porcie Wojennym Gdynia pokazie działań antyterrorystycznych uczestniczyli miedzy innymi: patrol interwencyjny SUFO (Specjalistyczna Uzbrojona Formacja Ochrony), uczestnicy szkolenia występujący w roli oficerów dyżurnych KPW, Dywizjonu Okrętów Bojowych, ORP Gen. K. Pułaski, grupa pozorantów, służba medyczna, Wojskowa Straż Pożarna oraz Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji z Zespołem Minersko-Pirotechnicznym i Żandarmeria Wojskowa.

Fot. www.dgrsz.mon.gov.pl

Scenariusz ćwiczenia przewidywał, że grupa napastników podszywająca się pod pracowników stoczniowych podpływa do nabrzeża Portu Wojennego pontonem. Następnie podczas rutynowej kontroli dokumentów napastnicy przeprowadzają atak na wartownika SUFO i w konsekwencji obezwładniają go. Podczas wejścia na pokład fregaty rakietowej dochodzi do szamotaniny z wachtowym. Służba dyżurna blokuje włazy wejściowe i o zaistniałej sytuacji powiadamia służby ochrony portu. Służby interwencyjne zabezpieczają rejon i wzywają Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji z Zespołem Minersko-Pirotechnicznym. Błyskawiczna akcja policyjnych antyterrorystów kończy się zatrzymaniem napastników i przekazaniem Żandarmerii Wojskowej.

Czytaj też: Bastion - największe ćwiczenia antyterrorystyczne w Polsce.

Fot. www.dgrsz.mon.gov.pl

 

Reklama

Komentarze

    Reklama