Terroryści w Brukseli. Najwyższy poziom zagrożenia

21 listopada 2015, 19:12
Fot. Wikipedia

W Brukseli obowiązuje dzisiaj najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego. Nie działa metro, odwołano mecze piłkarskie. Władze przyznają, że terroryści mogli szykować się do ataku na miasto o skali porównywalnej do zeszłotygodniowego zamachu w Paryżu. Belgijska policja kontynuuje przeszukania mieszkań w dzielnicy Molenbeek. W ich trakcie znaleziono broń oraz materiały wybuchowe. 

W regionie stołecznym Brukseli obowiązuje dzisiaj najwyższy, czwarty poziom zagrożenia terrorystycznego. Nie działa metro, duże centra handlowe i niektóre instytucje kultury, odwołano również mecze piłkarskie oraz inne imprezy masowe. Środki bezpieczeństwa podniesiono także w Zaventem, na głównym lotnisku obsługującym ruch pasażerski w stolicy Belgii. Premier kraju Charles Michael przyznaje, że terroryści mogli szykować się do ataku na miasto o skali porównywalnej do zeszłotygodniowego zamachu w Paryżu.  

Belgijska policja kontynuuje przeszukania mieszkań w stołecznej dzielnicy Molenbeek. Trwają one od zeszłego tygodnia, kiedy okazało się, że niektórzy terroryści, którzy zaatakowali Paryż mieszkali w Brukseli.  W trakcie działań operacyjnych w Molenbeek znaleziono broń, materiały wybuchowe, a także substancje chemiczne. Podczas akcji miano również aresztować jednego z podejrzanych o zorganizowanie zamachu w stolicy Francji. Najprawdopodobniej nie chodzi jednak o Salaha Abdelsmana, który podejrzewany jest  o bezpośredni udział w ataku na Paryż. Miał on być widziany na terenie Belgii w dniu 19 listopada br. ale jak przyznają belgijscy śledczy najprawdopodobniej zdołał uciec za granicę. 

Czytaj więcej w analizie Defence24: Zamachy w Paryżu: Bruksela centrum islamskiego terroryzmu w Europie

 

KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Piotr
sobota, 21 listopada 2015, 21:57

Ile jeszcze musi zginąć ludzi w Europie i na świecie aby w końcu jakieś państwo europejskie skończyło z poprawnością polityczną i przyznało, że toczy się wojna religijna. Jeżeli te bydlaki krzyczą przed śmiercią allah akbar, jeżeli po wyrecytowaniu przez zakładników wersetów z koranu są zwalniani a pozostali są zabijani, jeżeli duchowni islamscy wzywają do zemsty na zgniłym zachodzi to co to jest? To wojna muzułmanów z pozostałym światem. Więc dać im wojnę, nie zapalać zniczy, nie puszczać baloników, nie lajkować na fejsie tylko zdelegalizować religię islamu w Europie, zamknąć meczety fanatyków i duchownych islamskich i wszystkich bardzo religijnych pozbawić obywatelstwa i wysłać np do Arabii Saudyjskiej gdzie islam jest religią państwową. Protesty ze strony państw arabskich szantaż ropą z ich strony? Zdetonować na bezludnej pustyni mały ładunek jądrowy i przesłać im zdjęcia satelitarne z danymi GPS Mekki Rijadu i innych największych miast arabskich. I ultimatum - kończą sami z agresywnym islamem i żyjemy w pokoju albo będzie koniec islamskiego świata.

zb
sobota, 21 listopada 2015, 19:36

Mnie już od dawna do głowy przychodzi myśl, żeby móc osłabić siłe terrorystów należałoby użyć bardzo radykalnych sposobów - powiem krótko: usunąć z Europy wszystkich mieszkańców pochodzenia arabskiego i wywieźć ich do krajów ich pochodzenia. Innego skutecznego sposobu zasadniczo nie ma - oni tylko w niewielkim stopniu różnią się ciemnym kolorem skóry od Europejczyków, stąd trudno się przed nimi chronić - są mało widoczni wśród białych. A np. terrorystki kobiety nie zasłaniają dla niepoznaki twarzy. Pozostaje tylko wyproszenie ich z Europy. Tyle.

bellator
sobota, 21 listopada 2015, 21:30

"[...] usunąć z Europy wszystkich mieszkańców pochodzenia arabskiego i wywieźć ich do krajów ich pochodzenia.". Znowu walka ze skutkami! A przyczyny? Szalencza polityka multi-kulti demokratow, od lewa do prawa. To jest problem do rozwiazania. Chyba, ze wysylamy islamistow i demokratow z biletem w jedna strone..

bellator
sobota, 21 listopada 2015, 21:29

"[...] usunąć z Europy wszystkich mieszkańców pochodzenia arabskiego i wywieźć ich do krajów ich pochodzenia.". Znowu walka ze skutkami! A przyczyny? Szalencza polityka multi-kulti demokratow, od lewa do prawa. To jest problem do rozwiazania. Chyba, ze wysylamy islamistow i demokratow z biletem w jedna strone..

mike
sobota, 21 listopada 2015, 21:25

Gubi nas w Europie zaślepienie ideami demokratycznymi i humanitarnymi. Ale to są nasze zasady, a nie terrorystów. A dyplomacją bomb nie rozbroimy. W takim razie faktycznie powinniśmy wrzucić wszystkich Arabów do jednego wora. I won.

Tweets InfoSecurity24