Reklama

Służby Mundurowe

Tarnowskie propozycje dla służb mundurowych

  • Widok na stocznie „Zaliw” w Kerczu. Fot. zalivkerch.com

Granatnik rewolwerowy oraz karabiny wyborowe to najważniejsze propozycje wystawiennicze Zakładów Mechanicznych Tarnów zaprezentowane na tegorocznych targach EUROPOLTECH. 

Granatniki rewolwerowe RGP-40 to lekka broń wsparcia, służąca do szybkiego i precyzyjnego oddziaływania na dystansie do 400 m. Jest bardzo lekka i obsługuje szeroką gamę amunicji specjalnej m.in. gazowej, hukowej i uderzeniowej. Dlatego z powodzeniem może być wykorzystywana przez służby mundurowe, np. przez Policję.

Jednostki posiadają jednostrzałowe granatniki. Jeden granatnik - jeden funkcjonariusz. Z racji tego, że granatnik rewolwerowy ma sześć komór to jeden funkcjonariusz posiada możliwości identyczne jak sześciu funkcjonariuszy

- przekonuje Tomasz Berezowski, dyrektor handlowy ZM Tarnów.

Relacje z zamieszek i interwencji policji np. w USA pokazują jej przydatność do zaprowadzania porządku. Granatniki z tradycyjną amunicją odłamkową przydają się podczas walk w terenie miejskich, gdzie obecność budynków uniemożliwia wsparcie przez wielkokalibrowe karabiny maszynowe, armaty mocowane na pojazdach czy granatniki maszynowe.

Tarnowska firma pokazuje także na targach karabin wyborowy kalibru 8,6 mm ALEX-338. Broń może razić cele na dystansie do 2 km, a w przypadku lekkiego opancerzenia na połowie tego dystansu. Alex-338 jest konstrukcją bezkolbową, co umożliwiło montaż standardowej lufy przy mniejszej długości całej broni. Dzięki temu zyskuje się większą manewrowość szczególnie w budynkach i terenie zalesionym w porównaniu do tradycyjnych konstrukcji karabinów wyborowych.

Firmy zagraniczne oferują „goły” karabin mówiąc, że jest bardzo tani. Jednak gdy doliczy się do niego wszelkie akcesoria to okazuje się, że sumarycznie płaci się 2-3 razy więcej niż wynosiła cena wyjściowa. My oferujemy kompletny karabin, z którego od razu można strzelać

- zapewnia Tomasz Berezowski.

Ponadto Zakłady Mechaniczne Tarnów na policyjnych targach pokazuje też powtarzalny karabin wyborowy kal. 7,62 BOR zasilany nabojem 7,62 mm x 51 NATO oraz będący już w użytkowaniu służb mundurowych obiekt szkolenia podstawowego i zawansowanego (3 strzelnice są już użytkowane przez jednostki policji) - makietę Krytej Mobilnej Strzelnicy Kontenerowej. 

 

Reklama

Komentarze

    Reklama