Reklama

Za Granicą

Talibowie zaatakowali (niewłaściwy) budynek policji w centrum Kabulu

  • Dym unosi się z budynku kwatery głównej afgańskiej policji drogowej - fot.  REUTERS/Omar Sobhani
    Dym unosi się z budynku kwatery głównej afgańskiej policji drogowej - fot. REUTERS/Omar Sobhani

21 stycznia br. Talibowie dokonali ataku na kwaterę główną afgańskiej policji drogowej w centrum Kabulu. Po kilkugodzinnej walce, służbom bezpieczeństwa udało się opanować sytuację.Atak nastąpił w godzinach rannych, gdy zamachowiec - samobójca wjechał samochodem wypełnionym materiałami wybuchowymi w bramę budynku i odpalił ładunki.  Następnie, ok. 5 kolejnych napastników, ubranych w kamizelki z materiałami wybuchowymi i uzbrojonych w broń maszynową, wbiegło do budynku, podały afgańskie władze za pośrednictwem agencji AP.

Wywiązała się strzelanina między terrorystami i siłami bezpieczeństwa, w której zginął co najmniej jeden funkcjonariusz i 3 napastników, a 10 osób, w tym 6 cywilów i 4 funkcjonariuszy zostało rannych. W budynku nadal mogą znajdować się Talibowie, jednak władze zapewniają, że panują nad sytuacją, a agresorzy są otoczeni.

Tymczasem rzecznik Talibów Zabiullah Mudżahid potwierdził ich odpowiedzialność za dokonanie ataku, jednakże stwierdził, że celem był ośrodek szkoleniowy policji (który znajduje się tuż obok kwatery afgańskiej drogówki). Prawdopodobne jest zatem, że terroryści po prostu się pomylili i zaatakowali inny cel, niż planowali.

(MMT)
Reklama

Komentarze

    Reklama