Reklama

Służby Mundurowe

Szkolenie Strzelców Podhalańskich w Bieszczadach

  • Fot. 21 Brygada Strzelców Podhalańskich via Facebook
    Fot. 21 Brygada Strzelców Podhalańskich via Facebook

Zwiadowcy z kompanii rozpoznawczej 21. Brygady Strzelców Podhalańskich wzięli udział w szkoleniu w Bieszczadach. Ich bazą operacyjną był Ośrodek Szkolenia Górskiego w Rajskim. W czasie ćwiczeń realizowano m.i.n. rozpoznanie w górach w trudnych, warunkach zimowych, a także organizowano system posterunków obserwacyjnych. Podczas szkolenia żołnierze brali też udział we wspólnych patrolach z funkcjonariuszami Straży Granicznej. 

Zwiadowcy z kompanii rozpoznawczej 21. Brygady Strzelców Podhalańskich wzięli udział w szkoleniu w Bieszczadach. Ich bazą operacyjną był Ośrodek Szkolenia Górskiego w Rajskim, a ćwiczenia odbywały się na terenie ośrodka i w przyległych pasmach górskich. 

Zwiadowcy realizowali głównie zajęcia z taktyki, m.in. ćwiczyli jako pluton rozpoznawczy w działaniach taktycznych oraz prowadzili rozpoznanie jako pluton działający w specyficznych środowiskach walki. W czasie zajęć podhalańczycy realizowali rozpoznanie w górach, w trudnych warunkach zimowych, podczas opadów śniegu, deszczu i przy silnym mrozie, a także organizowali system posterunków obserwacyjnych. Ćwiczenie obejmowało także działanie z wykorzystaniem bojowych wozów i pojazdów czterokołowych. W ramach szkolenia żołnierze wzięli też udział we wspólnych patrolach z funkcjonariuszami Straży Granicznej. 

Reklama

Komentarze

    Reklama