Szkolenie Strzelców Podhalańskich w Bieszczadach

23 stycznia 2016, 17:58
Fot. kpt. Konrad Radzik, por. Ewelina Miras, www.dgrsz.mon.gov.pl
Fot. kpt. Konrad Radzik, por. Ewelina Miras, www.dgrsz.mon.gov.pl
Fot. 21 Brygada Strzelców Podhalańskich via Facebook
Fot. kpt. Konrad Radzik, por. Ewelina Miras, www.dgrsz.mon.gov.pl

Zwiadowcy z kompanii rozpoznawczej 21. Brygady Strzelców Podhalańskich wzięli udział w szkoleniu w Bieszczadach. Ich bazą operacyjną był Ośrodek Szkolenia Górskiego w Rajskim. W czasie ćwiczeń realizowano m.i.n. rozpoznanie w górach w trudnych, warunkach zimowych, a także organizowano system posterunków obserwacyjnych. Podczas szkolenia żołnierze brali też udział we wspólnych patrolach z funkcjonariuszami Straży Granicznej. 

Zwiadowcy z kompanii rozpoznawczej 21. Brygady Strzelców Podhalańskich wzięli udział w szkoleniu w Bieszczadach. Ich bazą operacyjną był Ośrodek Szkolenia Górskiego w Rajskim, a ćwiczenia odbywały się na terenie ośrodka i w przyległych pasmach górskich. 

Zwiadowcy realizowali głównie zajęcia z taktyki, m.in. ćwiczyli jako pluton rozpoznawczy w działaniach taktycznych oraz prowadzili rozpoznanie jako pluton działający w specyficznych środowiskach walki. W czasie zajęć podhalańczycy realizowali rozpoznanie w górach, w trudnych warunkach zimowych, podczas opadów śniegu, deszczu i przy silnym mrozie, a także organizowali system posterunków obserwacyjnych. Ćwiczenie obejmowało także działanie z wykorzystaniem bojowych wozów i pojazdów czterokołowych. W ramach szkolenia żołnierze wzięli też udział we wspólnych patrolach z funkcjonariuszami Straży Granicznej. 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
WojtekMat
niedziela, 24 stycznia 2016, 09:11

Do raczej artykuł do gazetki brygadowej a nie do rzekomo poważnego portalu zajmującego się obronnością....

turpin
niedziela, 24 stycznia 2016, 14:10

I tak te nasze dzielne gemajny wybiorą się zimą na wojnę w góry??? W ferszalunkach ciemnych, jak dusza obecnego Ministra, z tobołkami na dwa worki ziemniaków na plerach? Bez rakiet lub nart...

qwasqwas
sobota, 23 stycznia 2016, 18:32

Świetnie zamaskowane żywe cele.

paco
sobota, 23 stycznia 2016, 18:30

Szacun! I to jest wojsko a nie jakaś popierdółka

Tweets InfoSecurity24