Reklama

Służby Mundurowe

Szkolenie funkcjonariuszy konnych Straży Granicznej

  • Fot. www.strazgraniczna.pl
    Fot. www.strazgraniczna.pl

W minionym tygodniu w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej zakończyło się szkolenie funkcjonariuszy SG, podczas którego uczestnicy przygotowywali się do patrolowania granicy konno.

W szkoleniu wzięli udział funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Czarnej Górnej. Kursanci doskonalili przede wszystkim jazdę w terenie, pokonywanie pochyłości i przeszkód. Nie zabrakło także tematów związanych z legitymowaniem osób przez funkcjonariusza patrolu konnego oraz prowadzeniem pościgu przez patrol konny.

Każdy z kursantów musiał pozytywnie zaliczyć egzamin składający się z dwóch części: teoretycznej - sprawdzającej zakres wiedzy i praktycznej - sprawdzającej umiejętności panowania nad koniem i umiejętności prawidłowego wykonywania czynności służbowych na koniu służbowym.

Bieszczadzki OSG jest jedynym oddziałem Straży Granicznej w Polsce, który do patrolowania granicy wykorzystuje konie służbowe - obecnie jest ich osiem. Zakończone w ubiegłym tygodniu szkolenie prowadzone było przez instruktora jazdy konnej chor. szt. SG Grzegorza Kaszany - również funkcjonariusza Bieszczadzkiego OSG oraz przez technika weterynarii Wacława Pazdana- pracownika Bieszczadzkiego OSG.

W czerwcu 2017 r. planowana jest kolejna edycja szkolenia.

Reklama

Komentarze

    Reklama