Szef policyjnych związkowców: swój cel osiągniemy, trzymajmy linię [WIDEO]

27 października 2018, 13:46
Rafał Jankowski, fot. YouTube NSZZ Policjantów
Rafał Jankowski, Przewodniczący NSZZ Policjantów, fot. YouTube Zarząd Główny NSZZ Policjantów

Mimo zeszłotygodniowego spotkania związkowców z wiceszefem MSWiA Jarosławem Zielińskim, i spisaną propozycją porozumienia przesłaną do Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych wydaję się, że konsensus między protestującymi od lipca mundurowymi, a rządem jest dość odległy. Po odrzuceniu przez NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej ministerialnych propozycji, z "odezwą" do policjantów zwrócił się szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski. 

"Od 226 dni, od 12 marca, czekamy na spełnienie naszych sześciu postulatów, postulatów mającym na celu uzdrowienie naszej formacji" - mówi zwracając się do policjantów Rafał Jankowski, przewodniczący NSZZ Policjantów. 

Jankowski zapowiada też, że przed protestującymi kolejne tury działań protestacyjnych, ale zaznacza też, że jedną akcją protestacyjną, może nie udać się rozwiązać "wszystkich bolączek". "Ale próbujemy" - dodaje na koniec. "Krok po kroku, z uporem maniaka, kropla drąży skałę, swój cel osiągniemy, a jedność jak ostatnio wykazaliśmy daje nam siłę" - mówi w apelu Rafał Jankowski. 

Przypomnijmy, 25 września po posiedzeniu Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej, podjęto dezycję o odrzuceniu propozycji przedstawionych przez MSWiA. "Prezydium ZG NSZZ FSG jednogłośnie stwierdziło, że przedstawiony projekt porozumienia nie może zostać zaakceptowany w obecnym kształcie" - czytamy w komunikacie. 

DM

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
tagore
poniedziałek, 29 października 2018, 10:25

Po zajadłych protestach przeciwko utworzeniu Krajowej Administracji Skarbowej ,czyli obronie rynku przekrętów celnych i watowskich nie mam do nich zaufania.

Cywil
niedziela, 28 października 2018, 19:21

Nic im nie dawać. Jak im nie pasuje to do cywila. Jakoś nie widać żeby lecieli tylko stołków się trzymają. A związki szkoda że takie harde nie były jak im wcześniej kazali ludzi lupić mandatami bo kasy w budżecie nie było. Zrobiliście z siebie parkingowych to zarabiajcie jak oni.

Emeryt
niedziela, 28 października 2018, 14:13

Dążyć do zrównania płac z żołnierzami. Policja jest na froncie każdego dnia. Podobnie jak SW, SG czy PSP. Wojsko od wielkiego dzwonu i też za dodatkowe profity

Kultura
niedziela, 28 października 2018, 14:05

Polski Rząd przebudzi się z letargu jak będzie już za późno powodzenia Walczcie o Swoje.....

Tweets InfoSecurity24