Strażacy dostaną drony. Dostawy już w grudniu

27 listopada 2018, 09:19
dawn-1868870_1920
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay, licencja Creative Commons CC0
  • Poznański aeroMind oraz warszawski Dilectro będą dostarczać nowe bsp dla PSP, w dwóch częściach rozstrzygniętego właśnie przetargu na w sumie 26 drony;
  • W innym przetargu wygrała firma FLY AWAY PLUS Cezary Dobrzyński z Białegostoku, która ma zająć się kompleksową organizacją i przeprowadzeniem szkoleń w zakresie obsługi i użycia bsp, zakończonych państwowym egzaminem.

Dowiedzieliśmy się kto ostatecznie dostarczy Państwowej Straży Pożarnej 26 nowych bezzałogowych statków powietrznych przeznaczonych do wykorzystywania w trakcie akcji ratowniczo-gaśniczych. Przetarg był podzielony na dwie części stąd też, 15 bezzałogowych platform latających wraz z głowicą optyczną będzie pochodziło od poznańskiej firmy aeroMind sp. z o.o., a 11 dronów wraz z całym zestawem głowic optycznych ma być nabyte od warszawskiej firmy Dilectro sp. z o.o.

Poznański aeroMind zaproponował realizację dostaw w ramach pierwszej części zamówienia za 290 278,77 zł brutto. Określił również, że jest w stanie zrealizować dostawy do 14 grudnia bieżącego roku i objąć sprzęt 24 miesięczną gwarancją. Drony w jego ofercie, w ramach kryterium ilości i rodzajów sensorów podlegających ocenie, posiadają 1 czujnik akustyczny z przodu przeznaczony do wykrywania przeszkód znajdujących się platformą.

Warszawski Dilectro, w drugiej części przetargu, zaproponował drony za 1 232 848,04 zł brutto. Bsp Dilectro ma dostarczyć PSP do 20 grudnia bieżącego roku. Okres gwarancji to w tym przypadku 36 miesięcy, a zaoferowane dsp mają mieć 3 sensory, tj. przód, góra i dół.

Straż Pożarna zamierzała pozyskać platformy latające przeznaczone do wykorzystania w trakcie akcji ratowniczo-gaśniczych wraz z oprzyrządowaniem, których zadaniem ma być uzupełnienie funkcjonalności wykorzystywanych obecnie samochodów dowodzenia i łączności. Chodzi przede wszystkim o możliwość bezprzewodowej transmisji bieżącego obrazu.

Czytaj też:  Strażackie drony coraz bliżej

Należy podkreślić, że rozstrzygnięty został również inny przetarg, odnoszący się do strażackich bsp, a dotyczący przeprowadzenia szkoleń. Firma FLY AWAY PLUS Cezary Dobrzyński z Białegostoku ma zająć się kompleksową organizacją i przeprowadzeniem szkoleń w zakresie obsługi i użycia bsp, które będą zakończone państwowym egzaminem. Po takim szkoleniu operatorzy mają możliwość uzyskania świadectwa kwalifikacji UAVO BVLOS 25 kg.

jr

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets InfoSecurity24