Straż Graniczna wspiera ochronę Macedonii

2 czerwca 2017, 13:14
Fot. Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej
Fot. Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej

Trzydziestu funkcjonariuszy Straży Granicznej wyruszyło z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu na VI misję zagraniczną do Macedonii.

Funkcjonariusze służbę w Macedonii będą pełnić do 29 czerwca 2017 r. Jak informuje Straż Graniczna, w tym czasie będą wspierać lokalne służby w opanowaniu napływu imigrantów m.in. poprzez zapobieganie nielegalnym przekroczeniom granicy oraz kontrolę autentyczności dokumentów.

W misji bierze udział 30 funkcjonariuszy Straży Granicznej, pod dowództwem mjr. SG Winicjusza Tęczara, który na co dzień pełni służbę w Karpackim Oddziale Straży Granicznej. Za logistyczne zabezpieczenie przedsięwzięcia odpowiedzialny jest mł. chor. SG Marcin Łopata z Zakładu Ogólnozawodowego Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Do Macedonii wyjechali również funkcjonariusze z Komendy Głównej Straży Granicznej, Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej, Karpackiego, Morskiego, Warmińsko - Mazurskiego, Nadbużańskiego, Nadodrzańskiego, Śląskiego, Bieszczadzkiego, Nadwiślańskiego i Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej.

Wyjazd został poprzedzony szkoleniem zgrywającym, które zostało zrealizowane w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Funkcjonariusze zapoznawali się m.in. z przepisami prawa Republiki Macedonii oraz zwyczajami kulturowymi tamtego regionu. Ćwiczyli poruszanie się pojazdów w kolumnie, posługiwanie się bronią palną i wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego oraz kontrolę pojazdów i osób. Przeprowadzono także ćwiczenia pierwszej pomocy w trakcie realizacji zadań służbowych, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Marek
piątek, 2 czerwca 2017, 16:11

W tamtych stronach, w ramach "relokowania" nachodźców do miejsc gdzie powinni trafić, trzydziestu Strażników Granicznych to jest kropla w morzu. Powinno być oddelegowanych co najmniej po 300 z każdego państwa UE.

Tweets InfoSecurity24