Reklama

Służby Mundurowe

Straż Graniczna kupuje naboje karabinowe i antyrykoszetowe

  • Fot. Morski OSG
    Fot. Morski OSG

Kolejny raz w ciągu kilku dni Straż Graniczna ogłasza przetarg na kupno naboi do posiadanej broni palnej. Tym razem planowany jest zakup 100 tys. sztuk amunicji karabinowej 7,62 mm oraz 100 tys. antyrykoszetowych naboi 9 mm Parabellum. Termin dostawy został przewidziany na grudzień bieżącego roku.

Straż Graniczna planuje zakup 100 000 sztuk fabrycznie nowej (naboje powtórnie elaborowane nie są dopuszczone) amunicji 7,62 mm z pociskiem zwykłym i pełnopłaszczowym z rdzeniem ołowianym. Zgodnie ze specyfiką nabój 7,62 x 54R mm Mosin musi posiadać pocisk z rdzeniem stalowym i z łuską mosiężną. Pociski tego typu będą używane do karabinów maszynowych PK i wyborowych SWD.

Ponadto planowany jest również zakup 100 000 sztuk antyrykoszetowej amunicji 9 mm Parabellum z pociskiem z wgłębieniem wierzchołkowym, przeznaczonej do strzelania z 9 mm pistoletów maszynowych PM-98, UMP, MP-5 oraz z 9 mm pistoletów P-99, Glock i CZ. Termin składania wniosków został wyznaczony na 19 lipca br.

Warto nadmienić, iż to kolejny kontrakt na zakup amunicji dla Straży Granicznej, albowiem kilka dni temu informowaliśmy o planowanym kupnie ponad 2,4 mln sztuk amunicji 9 mm Parabellum.

Reklama

Komentarze

    Reklama