Reklama

Służby Mundurowe

Śmigłowce AW186 będą obsługiwać brytyjski SAR

  • AW189 fot. AugustaWestland
    AW189 fot. AugustaWestland

Firma Augusta Westland podpisała kontrakt na 11 śmigłowców AW186 z BristowGroup, która przez najbliższe 10 lat będzie realizować zadania SAR na terytorium Wielkiej Brytanii.Uroczyste podpisanie umowy odbyło się 18 lipca w Londynie, w obecności Sekretarza Stanu ds. Transportu Patricka McLoughlin’a. Kontrakt o wartości 275 milionów euro, zakłada dostawę 11 śmigłowców AW189 w wariancie ratowniczym SAR, oraz ich obsługę, serwis i szkolenie załóg.

Więcej: Brytyjczycy przekazują zadania lotniczej służby SAR na morzu cywilom

Będą one realizować zadania ratownicze i ewakuacyjne na terenie Wielkiej Brytanii. Wszystko, zgodnie z podpisanym przez BristowHelicoptr Ltd. (firmę należąca do Grupy Bristow) w marcu 2013 roku 10 letnim kontraktem na świadczenie usług ratowniczych, podpisany z brytyjskim Departamentem Transportu.

Więcej: Sikorsky i AgustaWestland zwycięzcami programu ratownictwa morskiego SAR w Wielkiej Brytanii

Śmigłowce AW 189 dla BristowHelocopters Ltd. będą montowane w brytyjskiej fabryce Yeovil należącej do Augusta Westland i trafią do służby w latach 2015-2017. Jak podkreślają przedstawiciele obu firm, AW189 wpisuje się w 30 letnią już służbę swego poprzednika, produkowanego przez firmę Westland śmigłowca Sea King, którego potężna, żółta sylwetka stała się wręcz ikoną brytyjskich operacji SAR.

(JS)

 
Reklama

Komentarze

    Reklama